Alkol kullanmak (Akne) Sivilce Yapar mı?

Alkol, içeriğindeki maddelerden dolayı vücuda zarar veren, bağımlılık yaratan kötü alışkanlıklar arasında yer alan çok fazla çeşide sahip olan içecek çeşitleri bütünüdür.alkol yaşamınızı tehdit ederek yaşam sürenizin kısalmasına neden olur. Alkol kullanan bireylerde bir çok hastalık ortaya çıkmaktadır. Bağımlılık yaratan bu madde kadınlarda doğurganlığı azalttığı gibi hamilelik döneminde alınan alkol bebek sağlığını tehdit etmektedir. Beyin, kalp, sinir sistemi bozuklukları, üreme, bağışıklık sistemi sorunlarını meydana getirmektedir. En önemli zararlarından biride ruhsal sorunlar ortaya çıkarmasıdır. Alkolün zararlarından bazıları şunlardır:

 • Alkol vücudunuzun bir çok sistemin işleyişini olumsuz etkilemektedir.
 • Hastalı tetikleyici olarak bilinen alkol cilt sağlığınız için zararlıdır.
 • Erken yaşlanma belirtilerine sebep olduğu saptanmıştır.
 • Reflekslerinizi etkileyerek tepkisizliği artırmaktadır.
 • Görme kaybı oranını yükselterek göz sağlığınız tehdit etmektedir.
 • Kendini kaybetme gibi sorunları ortaya çıkarır.
 • Uyku bozukluklarına neden olur.
 • Mide rahatsızlıklarını tetiklediği gibi kusmalara neden olur.
 • Tansiyon düşürür.
 • Unutkanlığa yol açar.
 • Çağımızın en çok rastlanan kanserin en büyük tetikleyicisidir.

Alkol Sivilce Yapar mı ?

Alkol yüzünüzdeki kılcal damarlarda sorun yaratmaya başlayarak cilt rahatsızlıklarını tetikler. Alkol yüzünüzdeki kılcal damarlardan sızma yaparak erken yaşlanma sorununu ortaya çıkarır. Sivilce oluşumunu ise normal düzeyde tüketilen alkol pek fazla yapmaz. Fakat 3 öğün alınan alkol bu sorunun ortaya çıkmasına sebep olabilir. Çünkü alkol içersin de şeker mevcuttur bundan dolayı yüzünüzde akne oluşumu yapar. Bunun yanı sıra cilt kızarıklıklarına da neden olur.

 

 

Alkol yapılırken içine glikoz konulmaktadır. Buda cildinizin sivilceye meyilli hale gelmesine sebep olmaktadır. Alkolün yanında vazgeçilmez olarak tanımlanan kuru yemiş çeşitleri de sivilce oluşumunu hızlandırmaktadır. Alkol tüketirken yanında ne tükettiğiniz oldukça önemlidir. Alkol tüketmek cildinize bu zararları verirken diğer organlarınıza da zarar vermektedir. Alkol tüketmenin sınırını bilip o şekilde tüketmeniz sizin için faydalı olacaktır. Alkol tüketiminiz düzenli ve fazla olmayan şekilde yapmanız gerekmektedir. Sağlığınızı tehdit eden kötü alışkanlıklardan biri olan bu olayı bağımlılık yaratmayacak şekilde tüketmeniz size zarar vermeyecektir. Vücudunuza bu denli zarar veren bir ürünü tüketmenizi pek tavsiye etmiyoruz çünkü sağlığınız her şeyden önemlidir.

Sağlıklı bir yaşam dileriz.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.