Anjin Hastalığı Belirtileri Tedavisi

Anjin hastalığına aynı zamanda tonsilit deniliyor. Boğazda gelişen bir hastalık olup çok fazla ilerlediği zaman da ise, insanı yorar ve uzun bir istirahat etmesini sağlatır. Anjin boğazda gerçekleşen bir şey, fakat ağır geçtiği zamanlarda da, kişi, hiçbir şey yapmak istemez ve sadece dinlenmek ister. Bu yüzden, her rahatsızlıkta olduğu gibi, mutlaka dinlenmek gerekiyor. Kişi kendine bakmadığı zaman, çok fazla terlediği zaman veya soğukken ince giyindiği zaman, bademcikler ve boğazlar anında şişebiliyor.

 

Anjin Hastalığı Belirtileri 

Anjin hastalığı, soğuk algınlığı veya bademciklerin şişmesiyle başlar. Kendinizi çok halsiz hissedersiniz ve hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Yorgun olursunuz ve başınızı bile kaldıramazsınız. Erken tedavi de genel olarak fazla sorun yaşamadan kurtulabiliyorsunuz fakat ilgilenmediğiniz zamanda da, anjin, sizi çok yorabiliyor. Terlediğiniz zaman, kendinizi silmezseniz veya duş almazsanız ve tersin soğumasını beklerseniz, anjin hafif olarak başlayarak.

 

Anjin Hastalığı İçin Tedavi 

Hasta olduğunuz zaman, bol bol vitamin alıp dinlenmeniz gerekir. Elbette ilaç tedavisi de olacaksınız fakat en önemlisi vücudun dinlenmesi. Yoksa diğer türlü iyileşmeniz çok zor ve geç olabilir. Bütün hastalıklar öyledir, sadece anjin değil elbette ama dinlenmediğiniz sürece, anjin gerçekten çok ağırlaşabiliyor. Hiçbir şey yapmak istemiyorsunuz ve dinlenip iyileşebilirken, hastaneye gidip tedavi olmak zorunda kalabiliyorsunuz. Boğaz kültürü yaptırıp ona göre bir tedavi bulunması gerekiyor.

 

 

Anjin Bir Enfeksiyon Türüdür 

Bütün hastalıkların enfeksiyonları olmaz, fakat anjin gibi bir enfeksiyon hastalığı olduğu sürece, hızlı bir şekilde tedavie başlamanız gerekir, çünkü anjin normal bir bademcik şişmesi veya soğuk algınlığından çok daha ağırdır ve sizi çok fazla yorar. Neredeyse lavaboya gitmek için bile kalkamaz hale gelirsiniz. Anjin başlangıcı normal bir soğuk algınlığı gibi başlar ve siz ne kadar ağır hareket ederseniz, o kadar daha kötü olur ve anjin hastalığına dönüşür. Bu yüzden kendinizi iyi koruyun ve dinlenin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.