Ayvanın Faydaları, Nelere iyi gelir?

Oldukça farklı bir lezzet olan ayva meyvesi, çok lezzetlidir ve eski çağlardan beridir tüketilir. Roma döneminde, o dönemin insanları ayva sayesinde yemek, tatlı, içecek, bal, reçel ve hatta parfüm dahi yapmakta idiler. Bütün bu tatlılar yapılır iken, ayva meyvesinin çiçeklerini kullandılar hep. Dünya üzerinde ayva çiftçiliğinin yapılmış olduğu ve üretim konusunda da önemli bir yere sahip olmak adına gayet başarılı olan ülkelerin başında, Türkiye gelmektedir. Bu alanda oldukça şanslıyız diyebilirim!

 

Ayva Tüketin, Lakin Kararında!

Bol bol ayva tüketmenizi öneriyorum. Lakin kararında yapmalısınız bu işi. Çünkü fazla yediğiniz zaman, hızlı bir şekilde midenizi bozabiliyor ayva meyvesi. Ansızın başlayan karın ağrıları ve tuvalet kuyrukları oluşabiliyor evde. O yüzden kararında tüketmek, her şey için ideal olduğu gibi ayva için de oldukça ideal sonuçlar sunacak sizlere. Ayva meyvesi öyle bir meyvedir ki, yaprakları ayrı çekirdekleri ayrı, çiçekleri ayrı değerlendirilmektedir. İlaç, boya ve benzeri gibi sanayi sektörlerinde bol bol kullanılan bu meyvenin hikmeti, oldukça fazladır. Ayva bitkisinin içerdiği vitaminler, B2, C ve A vitaminleridir ve bir bünye için çok önemli olan vitaminlerdir bunlar. Yüksek oranda potasyum, bakır ve demir içeren ayva meyvesi, tohumları ile de protein ve yağ sunmaktadır.

 

Ayva Meyvesinin Faydaları Şunlardır;

  • İnsan vücudunda oluşan pek çok sorunun giderilmesi konusunda, iddialı bir meyve.
  • Çocuklarımızın sağlığını gayet kaliteli bir şekilde koruyor.
  • Gelişme ve büyümeyi destekliyor.
  • Kalp, akciğer, bağırsak, mide, göz ve ağız hastalıklarında da etkili sonuçlar veriyor.
  • Cildi temizliyor ve tırnakları parlatıyor. Tırnakların olduğundan daha da sağlıklı olmasını sağlar.
  • Mevsim değişimlerinde yakalandığınız nezle, grip ve benzeri gibi salgın hastalıkların tedavi sürecini iki kat hızlandırır ve başarılı sonuçlar elde etmenize destek olur.
  • Ayva tüketir iseniz, ishali durdurabilirsiniz. Fazla tüketir iseniz, kabız yapar.
  • Kanınızdaki kötü kolesterolü alır, atar.
  • Kalbi kuvvetlendirir.

 

 

 

Ağız yaraları, boğazda oluşmuş olan şişlik ve benzeri gibi pek çok beden hastalığı için kullanılabilecek ayva meyvesi, kişiye dinçlik de sunuyor. Keza hızlı bir tüketim ve düzenli olarak tüketim, bu meyvenin faydalarını daha da artırarak çıkartıyor karşımıza. Bu yüzden dikkatli bir şekilde kullanır iseniz, daha da olumlu sonuçlar elde edersiniz. Ayrıca bu meyvenin yaprakları ve çekirdekleri özel maskelerin yapımında oldukça etkili roller üstleniyor günümüzde. Keza insanların istediği temiz ve bakımlı cilt için önemli mineraller içeren ayva meyvesi, pek çok şeye iyi geliyor gördüğünüz gibi. Bu tarz konulardan da etkili sonuçlar çıkarabilir, ayva meyvesine olan sevginizi daha da artırmaya çalışabilirsiniz. Severek yediğiniz bir meyve olması dileğiyle, sağlıklı ve tatlı günler dilerim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.