Bademcik Tedavisinde Bitkisel Kür 

Bademcikler, boğaz bölgemizin iki yanında bulunan yapılar olarak vücudumuzda bulunmaktadır. Çeşitli virüs ve bakterilerin boğazımızdan geçerek vücudumuza ulaşmasını ve nüfuz etmesini engeller. Mikrop ve virüsleri yakalayarak savaşır ve bağışıklık sistemi hücrelerini üretir. Aynı zamanda antikorları da üretir.

Fakat çoğu insanın özellikle çocukluk döneminde karşılaştığı sağlık sorun olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bademcik ameliyatları çoğu çocukta oldukça fazla görülen bir sağlık sorunudur. Çeşitli iltihaplarla, şişmesiyle ve ağrısıyla birlikte kendini belli eder. Çeşitli tedavileri bulunmaktadır. Bademcik ameliyatı ve bitkisel yollarla tedavi yöntemi uygulanabilmektedir.

Bademcik iltihabı, bademciklerin mikroplarla karşılaşması sonucunda savunamaması ile birlikte şişmesi durumudur. Eğer bu durum bir kereliğine değil de sıklıkla karşılaşılan bir sorun olarak karşınıza çıkıyorsa Uzman Doktorlardan yardım almak gerekmektedir. Çünkü geç kalınan tedavilerde, kulak ve burun yollarını etkilemektedir. Sık sıkı tekerrür eden iltihaplar nedeniyle, bademcikler savunamaz hale gelir ve görevini yapamaz.

Bademcik ameliyatların tedavisi ise; antibiyotiklerle giderilmeye çalışılmaktadır. Yapılan çeşitli tetkikler sonucunda ise bu sorunun ne denli olduğu anlaşılacaktır. Bu sebeple doktor yardımı almak şarttır. Tabi sonucu öğrendikten sonra bitkisel yollarla yapacağınız herhangi ürünlerle tedavinizi sağlayabilirsiniz.

Bitkisel Kür Tedavisi

Bademcik tedavisinde doğal yollarla elde edeceğiniz bitkisel kür tedavisi araştırıldığında oldukça ilgi görmektedir. Tabi bu yolda denenmiş birçok kür tarifi de. Bunlar arasında bir tanesi ise şu şekildedir;

1 su bardağı kaynamış suyun içine, bir poşet adaçayı ve iki tane ebegümeci yaprağı koyunuz. bu karışımı elde ederken bekleme süreniz 10 dakika olarak uygulanacaktır. Demlenen bu kür sonrasında içerisinde bulunan ebegümeci ve adaçayı süzülür. Süzüldükten sonra ise, sıcaklığının düşmesi beklenir.

Bademciklerinden az bir sorun çeken kişiler, günde üç kere bu kürü gargara şeklinde uygulayabilirler. Daha kötü durumda olanlar, daha fazla rahatsız olanlar da günde 6-7 kere uygulayarak formülün etkileriyle kendilerindeki değişikliği fark edeceklerdir. Bu gargaraya bir ay boyunca her gün devam edebilirsiniz. 1 ay süre dolduktan sonra ise, 2 günde bir yapmaya devam etmelisiniz.  Fayda sağlamasını istiyorsanız eğer düzenli bir şekilde uygulamanız yararını göstermenizi sağlayacaktır.

 

 

               

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.