Bamyanın Faydaları

Türkiye’nin en güzel yemeklerinden bir tanesi, bamya yemekleridir. Genel olarak sulu yemek olarak yapılır ve yanına pilav ve cacık olduğunda, o kadar güzel oluyor ki, hem güzel bir öğle yemeği olabiliyor veya güzel bir akşam yemeği. Bazı insanlar bamyayı ve dolayısıyla bamya yemeklerini sevmezler ama güzeldir ve faydalıdır da, bu yüzden herkesin bamya yemesi tavsiye edilir. Evlerde belki haftada bir veya iki haftada bir bamya yemekleri veya nohut yemekleri yapılabilir.

 

Bamya Yemekleri 

Bamya yemekleri, Türk mutfağının en çok sevilen sebze yemekleri arasında yer alır. Herkes yiyemeyebiliyor, çünkü bamya seven aslında çok az insanlar oluyor, fakat bamya yemekleri o kadar güzel ki, bir defa yerseniz, sonra tekrar yemek istersiniz. Sulu yemek olarak yapılıyor ve gerçekten çok güzel oluyor. Kuru fasulye sevenler, aslında bamyayı da severler diye düşünüyorum.

 

Bamya Yenmez Mi? 

Elbette bamya yenir ve yemeği güzel olduktan sonra, o kadar güzel yenir ki anlatamam. Bamya, sağlık için faydalı olduğundan, haftada bir kez bamya yemeği yemeniz tavsiye edilir. Bazı anneler örneğin, çocuklarına sağlıklı yemek yedirmek isterler, fakat bazı çocuklar bir yaşa gelene kadar, bazı yemekleri yemekten kaçınırlar ve sevmediklerini ifade ederler. Bu yüzden farklı gıdalarla yemekler yedirilir. Bamya birçok insanın sevdiği bir sebzedir ki şahsen bende çok severim ve bamya yemeğini de çok severim.

 

 

Bamya Neden Faydalı? 

Bamya, aslında tamamen doğal bir şifa kaynağıdır. Öncelikle bamyanın en önemli özelliklerinden bir tanesi, dışkının rahat çıkmasını sağlaması. Bu yüzden, kabız olan kişilere genellikle bamya yemeleri tavsiye edilir. Vücudunuzda olan gereksiz maddelerin düşmesini sağlar ve vücudunuzun su, yağ, tuz ve benzeri maddelerin dengelenmesini sağlar. Bu yüzden ciddi anlamda çok faydalı bir sebze ve gıda ürünüdür. Bamya ve benzeri ürünlerde, mutlaka her gün olmasa bile, haftada bir veya iki haftada bir yenilmesi gerekir. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.