Basenler İçin Egzersizler

Her insanın vücudunda sevmediği bir yanı, bölgesi veya rahatsız olduğu yanları vardır. Kime sorsanız ya vücudunda beğenmediği bir bölgesi ya da fazlalıkları ve inceliği olduğu için sevmediği yanları vardır.

Basenler ise, vücutta fazlalıkların basenlerde toplanması sebebiyle kötü görüntü ve kişiyi rahatsız edici kişisel bir sorun olarak ortaya çıkabilir. Hatta çoğu Türk kadını kiloyu ilk öce basenlerinden alır.  Bazı vücut tiplerinde üst bölgesi zayıf olmasına rağmen basenlerinin olması özellikle kişisel bir sorun yaratabilir. Kişinin giydiği yakışmaz, üzerine uygun kıyafet bulmakta zorluk çekebilir ya da aldığı kıyafette terzi işlemini gerektirecek uygulamalar ile karşılaşılabilir.

 

Basen Nasıl Eritilir?

Rahatsız olduğunuz basenleri eritmek aslında mümkündür. Yapacağınız ufak tefek değişiklikler ve egzersizlerle bu soruna çare bulabilirsiniz. Vücudumuzda yağların nüfuz ettiği ve kendini gösterdiği bölge basenler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple basen oluşmaya ve etkisini göstermeye başladıysa acilen önlem almak en doğru olandır. Acil olarak alacağınız önlemler ile bu sorunun oluşmasını önleyebilir ve vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Beslenmenize ve çeşitli günlük yaşamınızda uygulamış olduğunuz şeylere dikkat ederek ve evde yapacağınız egzersizlere başlayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Basenler İçin Egzersizler Nasıl Yapılır?

Basenler için yapılan egzersizlerden bazıları şöyledir;

  1. Tek Bacak Yukarıda Köprü: Yere sırt üstü uzanın. Elleriniz kalçalarınızın yanında yere değecek şekilde sabit kalması gerekmektedir. Dizlerinizi bükülü bir şekilde olacak. Bir bacağınızı yukarıya kaldırın ve bu esnada nefes alıp verirken kalçalarınızı sıkılaştırmanız işlem kaldırıp indirmeniz lazım. Nefes alırken kalça yukarı, verirken ise kalça aşağıda olacak şekilde tekrarlayın.
  2. Tek Bacak Uzanma Hareketi: Tam dik bir şekilde ayakta durun. Daha sonra sağ kolunuzu yere paralel olacak şekilde öne doğru uzatın. Beliniz ise hiç bükülmeyecek ve sabit kalacak bir şekilde öne doğru eğilin. Eğilme sadece kalça üzerinde olmalı ve belinizi kesinlikle bükmemelisiniz. Öne doğru eğilirken sağ bacağınızı da arkaya doğru düz bir şekilde kaldırın. Bu şekilde birkaç kere devam ettikten sonra diğer kol ve bacağınıza geçin.
  3. Basamak Çıkma Hareketi: Bu hareket bir basamak yardımıyla yapılabilir. Burada dikkat etmesi gerekilen dizinizin baldırınız arasında 90 derece açı olmasıdır. Ve böylelikle beliniz sabit kalacak şekilde basamağı inin ve çıkın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.