Bel Çektirmek Faydalı Mıdır? Zararları Nelerdir?

Bel çektirmek, doğru yapıldığı sürece kendinize zarar vermezsiniz ama doğru yapılması gerekir ve doğru yöntemlerini araştırıp veya doktorunuza sorup öğrenmeniz gerekir. Bazıları, belin ağrıyor diye arkadaşlarında yardım alarak farklı şekillerde yaptırabiliyorlar fakat yanlış yapıldığı zamanda da, zararını arkadaşınız değil, siz görüyorsunuz, bu yüzden bu tür konularda dikkatli davranmak gerekir ve doktorlardan yardım almak gerekir.

 

Bel Çektirmek Ne Kadar Faydalı? 

Bel çektirmek ne kadar faydalı diye soracak olursanız, aslında tartışılır bir konu, çünkü ne zaman ve nerede yaptırdığınıza bağlı. Belinizde bir sorun vardır ve doktora gittiğinizde, doktorunuz bir süre, bel ağrınızı gidermek için, belinizi çektirebilirsiniz ama buraya gelip bunu yapmanız gerekir derse, tedavi olarak doğru olabilir fakat arkadaşlarınız ile yaptığınız zaman, faydadan çok zararlı olabilir, çünkü belinizi çektirmeye çalışırken kaslarınıza ve dahası kemiklerinize zarar verebilirsiniz. Bu yüzden her zaman bu tür konularda titiz davranmakta büyük fayda vardır.

 

Egzersizlerle Bel Çektirmek 

Eğer sürekli olarak spor ve egzersiz yapan biriyseniz, aslında otomatik olarak belinizi çekiyorsunuz, çünkü bazı egzersizler, sizin bel ve sırt kaslarınızı çekiyor ve gevşemesini sağlıyor, dolayısıyla sağlıklı ve zarar vermeyecek şekilde bunu yapabiliyorsunuz. Bunun için mutlaka bir doktora görünmenize gerek yok, sadece düzenli olarak spor ve egzersizlerinizi yapmanız yeterlidir. Bel çektirmek aslında, binevi bel ve sırt kaslarınızı gevşetmektir, bu yüzden rahatlıkla sürekli spor yapabilirsiniz.

 

 

Bel Çektirmenin Zararları 

Yanlış yöntemlerle belinizi çektirdiğiniz zaman, ciddi zararlar görebilirsiniz. Bel çektirmek, bel kaslarınızı gevşetmek anlamına geliyor, fakat eğer ki yanlış bir şekilde yaparsanız, gevşetmek yerine, kaslarınıza zarar verebilir ve bir süre yatmak zorunda kalabilirsiniz. Bazı insanlar, arkadaşlarının yardımıyla farklı şekillerde bellerini çektirebiliyorlar ve bu şekilde, bele ve sırta ani hareketler yaptığınız zaman, belinizde hiç olmayan ağrılar başlayabilir. Bu yüzden, zarar görmemek için ya doğru bir şekilde yapın ya da düzenli egzersiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.