Bel Fıtığı Belirtileri ve Tedavisi

Vücudumuzun bazı bölümlerini çok iyi bilmemiz, sağlığımız açısından çok önemlidir, çünkü bazı şeyleri kendimiz tedavi edebilirken, bazı sorunlar, doktor olmadan kesinlikle tedavisi mümkün olmamaktadır. Bel fıtığı örneğin çok zor bir sağlık sorunudur. Bel fıtığı olan insanlar, ağırlık kaldıramazlar, fazla ayakta duramazlar ve zamanla ağrılar çoğalır ve ayakta bile duramaz hale gelerek, yatmak zorunda kalırlar. Bu birçok insanda olan bir sorundur.

 

Belirtileri Nelerdir? 

Bel fıtığı belirtileri aslında normal bir bel ağrısı veya sırt ağrısı gibi başlar. Ağır bir şeyler kaldırırsınız veya uzun süre spor yapmayıp biranda yaparsınız ve ertesi gün veya birkaç gün sonra kaslarınız ağrımaya başlar. Buna benzer bir şekilde başlar ve öncelikle fazla anlamayabilirsiniz, hatta aldırmaya bile bilirsiniz. Birkaç gün içinde geçer dersiniz, sadece bir merham veya kas gevşetici kullanırsınız ve öylece bırakırsınız, halbuki yaptığınız çok yanlış.

 

Bel Fıtığı İçin Egzersiz Çok Önemli 

Her şeyde ve hayatımızda spor ve egzersiz önemli deriz ya, ne kadar zorlansanız da, bazı sağlık sorunları için, egzersizler çok önemlidir. Düzenli olarak yaptığınız sürece, başlangıç aşamasında olan sağlık sorunlarınızı gidermek bile kolaylaşabiliyor. Bu yüzden hayatınızdan spor ve egzersizleri hiçbir zaman eksik etmeyin. Bel fıtığı başlangıcında egzersiz size zor gelmeyecektir, aksine sizi rahatlatacaktır ve düzenli olarak yaptığınız sürece, belki de başlangıçta olan bel fıtığı, herhangi bir müdahale olmadan geçebilir.

 

 

Bel Fıtığı Tedavisi 

Bel fıtığı için en son tedavi yöntemi maalesef ameliyat olmaktadır. Eğer ki kendinize bakmazsanız ve belinizi ve kaslarınızı zorlarsanız, hayatınızda tembellik varsa ve hiçbir şekilde hareket yoksa, bel fıtığı gerçekleştiğinde maalesef ameliyet olmanızı gerektiren bir duruma kadar getirebilir. Bel fıtığı, baştada belirttiğim gibi normal kas ve bel ağrıları gibi başlar. Düzenli olarak egzersiz yaparsanız, beliniz ona göre kaslarını düzenler ve bel fıtığından sizi uzaklaştırır ve sizde ameliyat olmadan egzersiz ve ufak bir ilaç tedavisi ile kurtulma şansınızı yükseltirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Fatihakgultr dedi ki:

    Doğru yazı doğru yönlendirme! Hayatımızda herşeyi kolaylaştırmak için uğraşıp duruyoruz, 10 Adımda asansör, 20 adım sonra araba, 50 mt işyeri, işyerinde toplam gün 500 mt koskoca günde 1 km yürümüyoruz, vücut hareketsiz, ani hareketlere ablukaya düşüyor, ters köşe bir vücut

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.