BITTIM SABUNU Faydaları ve Mucizevi Şifaları

Bıttım sabunu, Güneydoğu’da; genellikle, Siirt ve Mardin illerinde üretilir. Bıttım sabunu, çitlembik yağından yapılır. Geleneksel, evde sabun yapma teknikleriyle üretilir. Ayrıca menengiç yağından yapılır. Bu yağlar, bıttım isimli yemişten üretilir. Bu meyve, bir kuru yemiş çeşididir.

Doğa mucizesidir:
Bu doğal bitki sabunu, doğanın insanlara sunmuş olduğu, nimetlerden biridir. Bıttım sabunu; saç dökülmesine, sivilce ve aknelere, egzamaya, mantara ve kaşıntılara ve de diğer cilt hastalıklarına faydalıdır. Cilt dostudur ve mikrop öldürücüdür. Vücutta bakteri oluşumuna, izin vermemektedir.

 

Bıttım sabunu faydaları:

Mikrop öldürücü özelliği olduğu için, deri hastalıklarına karşı etkilidir. Saç dökülmelerini, engeller. Beyaz saçları, sabun düzenli kullanıldığı zaman, kendi rengine getirmektedir. Saçları güçlendirmektedir. Saçlara, parlaklık vermektedir. Bıttım sabunu, saçlarda kullanılmadan önce bulunan kepekleri yok eder ve kepek oluşumunu engeller.

Sivilceler için kullanılır ve vücudu, sivilceden arındırır. Daha önceden vücutta kalan sivilce ve akne ve de diğer yara izlerini temizler. Bıttım sabunu sivilcenin ve aknenin tekrar oluşumunu, engeller. Bıttım sabunu, vücut gözeneklerini açar ve vücudu rahatlatmaktadır.

Varis problemi olan, orta yaşlı kadınlar için kullanılmaktadır. Saçlar için,eller için, ayaklar için, yüz için; tüm vücut için, nemlendirici özelliği vardır.

 

Kullanma şekli:

Günlük hayatta kullanılır. Bıttım sabunu, saç derisi ile temas edip, köpürtülüp, masaj yapılarak kullanılır. Bıttım sabunu, tek başına kullanılır; kullanılırken, başka bir kimyasal madde kullanma durumu olmaz. Bıttım sabunu, düzenli olarak kullanılmalıdır. Bıttım sabununun, yan etkisi yoktur; tamamen doğaldır. Bıttım sabunu kullanılırken, sıcak su ile kullanılır. Sıcak su ve bıttımsabunu birlikte kullanıldığında, deri gözeneklerini açma özelliği vardır. Bu sebeple, hem fiziki olarak hem ruhsal ve psikolojik olarak insanı rahatlatır.

Bıttım sabunun, orijinali kullanılmalıdır. Ev yapımı, el ile üretilen bıttım sabunu kullanılmalıdır çünkü;  doğal olması ve ham maddesi, sabunun etkilerini göstermek için yeterli kılar. Bıttım sabununun orijinal rengi; yeşil veya sarıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.