Çay ile Göz Pansumanının Faydaları

Demli bir çayın bütün dertlere iyi geldiği gibi göz sağlığımıza da oldukça yarar sağlamaktadır. Büyüklerimizin de sıkça önerdiği bir yöntem olan çay pansumanı gerçekten de göz sağlığımız için kimyasal olan ürünlerden daha sağlıklı ve doğal bir yöntemdir. Vücudumuzun her organını oldukça önemli olduğu gibi iyi görmekte çokça önemli bir olaydır. Göz sağlığınız gözünüze kullandığınız ürünlerde bir o kadar önemlidir. Özellikle bayanlar kullandıkları kozmetik ürünleri ile gözlerine fark etmeden zarar vermektedirler. Kullandığınız ürünler kimyasal karışımlardan oluşmaktadır. Bu ürünleri tercih ederken organik olmasına dikkat edin. Temizleme evresinde de ıslak mendil, vücut sabunları, krem gibi ürünleri kesinlikle kullanmayınız. Bu ürünler içinde alkol barındırdığı için göz sağlığınız mahvetmektedir. Göz her şeyden çok çabuk etkilenen bir organdır bundan dolayı doğal ürünleri tercih edin. peki çay pansumanın göze faydası nedir? Göz gün içinde yorgun düşer. Özellikle güneş gözü olumsuz etkiler, alerjik zamanlarda gözde oluşabilecek rahatsızlıkları önlemede ve yorgun düşen gözleri dinlendirme de oldukça yarar sağlamaktadır. Kızarıklıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Çay ile göz pansumanını doktorlarda önermektedir. Hatta doktorların göz için önerdiği tek madde siyah çaydır. Kullanımı oldukça basit olduğu için herkes tarafından yapılabilir. Ama ne kadar basit olursa olsun dikkat etmeniz gereken hususlar illa ki vardır. Demlediğiniz çayın soğumasını ya da ılık (sıcak olmamasına dikkat edin) çayı bir miktar el değmemiş olan pamuğa döküp gözünüzün üzerine hafifçe yerleştirin. İsteğinize göre yavaş yavaş silerek de bu pansumanı uygulayabilirsiniz. Bende bu pansumanı uyguluyorum ve gözlerimi dinlendiriyorum.

 

 

Zararsız olduğu için haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Ben kullanırken pamuk yerine makyaj pedlerini tercih ediyorum. Çünkü pamuk silerken göz içine göz ile görülemeyecek parçacıklar bırakabilir ve buda göz sağlığımızı olumsuz etkiler diye düşünüyorum.

 

Doğanın bize sunduğu güzellikleri daha güzel görmek için göz sağlığınıza önem verin. Tabiat Ailesi olarak güzel günler görmenizi dileriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.