Çiğ Köftenin Zararları ve Faydaları

Sanıyorum ki herkesin en çok keyifle yediği şeylerden bir tanesi, çiğ köfte olsa gerek. Eskiden etli ve etsiz olmak üzere iki çeşit vardı, fakat artık sağlık açısından sadece etsiz çiğ köfte satılıyor. Dışarıdan alabilirsiniz veya kendiniz de evde yapabilirsiniz. Çiğ köfte kalabalık bir ortamda yenildiği zaman tadı çıkan bir yiyecektir.

 

Çiğ Köftenin Nasıl Faydaları Olur 

Çiğ köfte, herkesin severek yediği bir yiyecek türüdür. Her şeyin faydası olduğu kadar mutlaka zararı da vardır. Çiğ köftenin faydası aslında hem baharatlı, hemde acı olmasıdır. Çiğ köfte içerisinde bulunan bulgur, insan sağlığına çok faydalı olmaktadır. Bulgur bir defa bağışıklık sistemine faydalıdır. Çiğ köfte içerisinde buluna isotta bir baharat türü olarak çok faydalıdır. Aslında çiğ köfte de kullanılan bütün malzemeler bir insan sağlığı için çok faydalıdır.

 

Çiğ Köftenin Zararı Var Mı 

Eskiden çiğ köftenin faydadan çok zararı vardı çünkü çiğ et kullanılıyordu. Çiğ etin kullanılmasıyla, daha önceki yapılan çiğ köftelerde bol bol baharat kullanılıyordu. Her şeyin fazlası ne kadar zararlı olursa, bahartında çok fazla olması zarar veriyor. Etin çiğ olmasıyla, bunu ortadan kaldırabilmek için, çok fazla baharat kullanılıyordu. Bu yüzden, insanların sağlığını tehdit bile edebiliyordu. Kimi insanlar çiğ köfteyi çok sevdikleri için, bol bol yiyorlardı. Bazı insanlar neredeyse her gün yiyebiliyor.

 

 

Çiğ Köfte Nasıl Yapılır 

Aslında bakarsanız, bütün malzemeleriniz olduktan sonra, çok basit bir şekilde yapılır çiğ köfte, fakat tek sorun, yoğurmaktır. Çiğ köftenin tam kıvamında olması için, çok iyi yoğurmanız gerekiyor. Bütün baharatı, tuzu ve biberi tadında olması lazım. Çiğ köfteyi biliyorsunuz ki yoğurduktan sonra, kıvamında olup olmadığını tavana fırlatarak anlıyorlardı. Eğer tavana yapışırsa, çiğ köfte tam olmuş olarak kabul ediliyordu. Çiğ köfte artık her yerde yapılıyor, bütün malzemeler marketlerde satıldığı için, sorunsuz yapabiliyor ve evinizde çiğ köfte partisi bile düzenleyebiliyorsunuz. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.