Cilt Güzelleştirici Şifalı Bitkiler

Aktar ve güzellik salonlarına gittiğiniz zaman, cildiniz için birçok karışım bulabilirsiniz, hatta karışımları kendinizin yapabileceği birçok şifalı bitkiler. Cildiniz sizin için önemlidir ve mutlaka bakım yapmanız gerekir. Elbette güzellik yıllar boyunca kalmıyor ve yaşlandıkça cildiniz de farklı şeyler olabiliyor, kırışıklı ve benzeri. Bu yüzden gençken cildinize bakım yaparsanız, yaşlandığınızda o kadar kendinizi daha genç hissedersiniz.

 

Şifalı Bitkiler Nereden Bulunur 

Cildinize bakım yapmak istiyorsunuz ve marketlerde satılan hazır ürünlerdense, şifalı bitkiler alıp kendiniz karışımları yapmak istiyorsunuz. Peki bitkiler nereden bulacaksınız, aslında artık her yerde satılıyor, isterseniz aktarlarda ki en bilinen aktar Lokman Hekim olarak bilinir. Bunun dışında yine marketlerde de artık farklı bitkiler satılıyor fakat aktardan almanız daha sağlıklı olabilir. Şifalı bitkiler hakkında yeteri kadar bilgiye sahipseniz, doğada yetişen bitkileri de bulabilirsiniz.

 

Şifalı Bitkilerle Güzellik Bakımı İçin Dikkat Edin 

Bazı konularda, her ne kadar şifalı bitkiler olarak bilinsede, dikkat edilmesi gereken durumlar var. Özellikle cilt bakımı olduğu için, örneğin alerjisi olanların mutlaka hangi bitkileri alacağını bilmesi gerekir, çünkü bazı bitkiere karşı cildin alerjisi olabilir ve bu da hoş bir durum olmaz. Hangi bitkileri niçin kullanacağınızı mutlaka bilmeniz lazım. Her bitki, her şey için kullanılmıyor, hepsinin farklı özellikleri vardır. Şifalı bitkileri kullanırken, aynı zamanda, cilt bakımı için nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz lazım.

 

 

Şifalı Bitkilerle Cilt Bakım Karışımları 

Aktarlara ve marketlerden aldığınız şifalı bitkiler genel olarak kurumuş bitkidir. Cilt bakım reyonuna gittiğiniz zaman, birçok işlemden geçmiş ürünler bulabilirsiniz ama kadınların birçoğu doğal bitkiler, meyveler ve sebzeler kullanarak cilt bakım karışımlarını hazırlayabiliyorlar. Şifalı bitkileri alıyorlar ve evlerinde kendilerine göre karışım yapıp uyguluyorlar ve bakımlı bir cilde sahip oluyorlar. Bu yüzden, Eğer sizde cildinize bakım yapmak isterseniz ve bakımı doğal ürünlerle yapmak istediğiniz zaman, aktarlardan bitkileri bulup evde kendi cilt bakım karışımlarınızı yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ilknur dedi ki:

    Aktardan ne tür birşeyler almamız lazım az tarif verseydiniz 🙂

    1. oya dedi ki:

      sanane san mı soracaklardı ***

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.