Çocukların Altını Islatması Nasıl Önlenir?

Birçok çocuk bir yaşa kadar altını ıslatabiliyor. Bu istem dışı veya bazı çocuklar kalkamadıkları için, yataklarını ıslatıyorlar. Hatta bazı çocuklar okulda oyuna fazla konsantre olmaktan, lavaboya gitmiyorlar ve nihayetinde altını ıslatıyor. Bu yüzden birçok farklı nedenleri var. Bebeklerde kaslar daha tam gelişmediği için, birkaç saate bir altını ıslatabiliyor. Bazı çocukların kasları daha hızlı gelişebiliyor.

 

Çocuklara Altını Islatmaması İçin Eğitim 

Çocukların altını ıslatmamalarını öğretmek için birçok eğitim yöntemi vardır. Bütün çocuklar birer birey oldukları için ve herkes farklı olduğu için, bir yöntem, bir çocuğa olumlu olsa bile, ikinci çocuğa başka bir yöntem kullanmak gerekebilir. Bir yöntem, bir çocuk tuvalete gitmek istiyorsa ve annesinin yanında olmasını istiyorsa, annesi şunu yapabilir, çocuk lavaboya gidene kadar yanına gelmeyeceğim diyebilir. Bütün çocuklar sonuçta tuvalete gidebilecek şekilde yürüyebiliyor.

 

Çocukların Tuvalet Eğitimi Zor Mu? 

Çocuklara tuvalet eğitimini vermek aslında kolay bir şey değildir, hatta neredeyse çok zor bile denebilir bazen. Çocuk çünkü tuvaleti bir silah olarak kullanır ve hatta der ki annem gelmeden ben tuvaletimi yapmacağım ya da çocuk şunu yapabilir, beni annem tuvalete götürsün, yoksa altıma yapacağım ya da hiç yapmayacağım. Elbette hiç yapmaması çok kötü bir şey, çünkü gereksiz maddeleri içinde tutacak demektir. Bu yüzden, çocuk yetiştirirken, belki de en zor şeylerden bir tanesi, tuvalet eğitimi.

 

 

Tuvalet Çocuklar İçin Bir Silah 

Çocuklar anne ve babalarını ikna edebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Hatta öyle ki kendilerine zarar verecek şeyler bile bazen yapabiliyorlar, çünkü yaptıkları şeylerin zarar verebileceğini düşünemiyorlar. Çocuklar her zaman anne ve babalarını yanında isterler. Tuvalette bile, bu yüzden annesi gelene kadar tuvaletini yapmaz veya annesi tuvalete götürene kadar tutabilir veya durduğu yerde altına yapabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.