Diş Fırçası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Dişler bir insanla iletişim kurarken dikkat çeken en önemli şeylerden biridir. Bu yüzden dişlerin beyaz ve bakımlı olması çok önemlidir. Bunun yolu da dişleri düzenli fırçalamaktan geçer. Eğer dişler düzenli olarak fırçalanmaz ise dişlerin sadece beyazlığı kaybolmaz çünkü. Ağız ve diş sağlığı komple tehlikeye girer ve bu da hiç istemediğimiz sorunlar ortaya çıkarabilir. Yani kısaca, insanlarla sağlıklı bir iletişim kurabilmek için, ağız ve diş sağlığının bozulmaması için beyaz ve bakımlı dişler şarttır.

Diş sağlığı konusunda diş fırçalamak kadar dişi nasıl ve ne tür bir diş fırçası ile fırçaladığınız da önemlidir. Yanlış yapılan uygulamalardan dolayı birçok insan düzenli diş fırçalamasına rağmen, dişlerini düzgün fırçalamadığı veya yanlış diş fırçası ile fırçaladığı için dişini fırçalamayan insanların karşılaştığı sorunlarla karşılaşıyor. Yani emekleri boşa gidiyor. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak için diş fırçası konusunda bazı tavsiyeler almakta fayda var.

 

 

İdeal Diş Fırçası Nasıl Olmalı?

 • Alacağınız diş fırçasının baş kısmının büyüklüğü ağzınıza göre olmalıdır. Dişleri fırçalarken diş fırçasının, diş etini tahriş etmemesi için diş fırçasının başı diş ile diş eti arasından daha büyük olmamalıdır. Ayrıca fırça başının gittikçe incelmesi, arka bölgeler açısından daha iyi bir temizlik sağlar.
 • Diş fırçasının kılları da diş temizliği ve ağız sağlığı açısından oldukça önemlidir. Mümkün olduğunca uçları yuvarlatılmış ve naylon malzemeden yapılmış kılları olan diş fırçalarını tercih etmelisiniz. Alacağınız diş fırçasında en az üç sıra kıl olması da dikkat etmeniz gereken diğer bir konudur.
 • Diş fırçasının sapı çok kalın veya çok ince olmamalıdır. Her ikisi de olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden genellikle orta kalınlıkta fırça sapları tercih etmeliyiz. Ayrıca fırça sapının şekli de önemlidir. Fırça sapı, fırçanın başına doğru açılı olmayacak şekilde düz olmalıdır. Böylece kişi nereyi fırçaladığını daha iyi görür ve ağızda fırçalanmamış yer kalma olasılığı azalır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. farmasanal dedi ki:

  Curaprox Asla çok yumuşak veya çok sert değil.
  Konu diş fırçalamak olduğunda; herkesin dişetlerinin ve dişlerinin bileşimi kendine özgüdür. İşte CURAPROX Sensitive diş fırçalarını bu nedenle geliştirdik.
  Bu fırçaların kılları CUREN®’den yapılmış olup ilk günkü üstün sağlamlıklarını ıslandıkları zaman bile korurlar. Bu sayede, incitmeyen, derin bir fırçalamaya olanak veren çok daha ince liflerin kullanılması mümkün olmaktadır. Küçük, kompakt baş kısmı ile, CURAPROX Sensitive daha yoğun ve daha nazik temizler. CURAPROX CS 5460 ile dişinizi nasıl fırçalarsanız fırçalayın, diliniz farkı derhal algılayacaktır: dişleriniz pürüzsüz ve temiz hissedilecek, doğal ama aynı anda daha beyaz bir görünüme kavuşacaklardır.
  CURAPROX CS 5460 «ultra soft» (Curen 0,10 mm Ø)
  Atravmatik diş fırçaları alanında bir yenilik. Ultra yumuşak, ama yine de zor aşınan ve etkili temizleme özelliklerine sahip bir ürün.

  1. Zehra dedi ki:

   Curen kılı ne anlama geliyor? Hayvansal bir ürün mü?

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.