DRX9000 Yöntemi Nedir ve DRX9000 Yöntemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde çok sık rastlanılan bel ve boyun fıtığı için ameliyat yapılmaksızın bir çözüm yolu vardır. Bu çözüm yoluna DRX9000 yöntemi denmektedir. Bu yöntem bel fıtığı hastalığına çözüm olarak bulunmuştur ve çok yaygın bir yöntemdir. Başarı oranı ise %86 ile %95lerdedir.

 

Bu Tedavi Yöntemi Nasıl İşlenir?

Bu tedavi yöntemi bir cihazla gerçekleştirilmektedir. Bu cihazın en önemli noktası hava yastıkları ile doldurulmuş olmasıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu cihazın görülen özellikleri kendine özel kemerleri, yüksekliği değişebilen, denge ayarlarını yapabilen hava yastık destekleri ve esnek olma konusunda oldukça duyarlı olanbu fıtık tedavi cihazına, DRX9000 yöntemi denmektedir. Ülkemiz de oldukça duyulan ve tedavilerde oldukça başarı sağlayan bu cihaz halen günümüzde bu durumuna rağmen 2. planda tutulmaktadır.

 

DRX9000 Yönteminde Kullanılmakta Olan Cihazın Çalışma Sistemi Nasıl Gerçekleşmekte?

Bel fıtığından şikâyetçi olan birey, doktor ve yetkili olan personeller eşliğinde bu cihazın hava yastıkları arasına yerleştirilip, sabitleştirilir. Ölçülen ağırlığına göre uygun tedavi belirlenir. Yarım saat sürmekte olan bu tedaviden sonra (DRX9000 tedavisi) hastaya soğuk paketler ve elektro terapi uygulanır. Bütün bunların toplamı sonucu tedavi 1 saati bulur. Tedaviye ilk başlandığı zamanlarda seanslarda, kişinin beli çok daha hassas duruma gelmesi yüzünden ağrı kesici ilaçlar ve bel korsesi verilebilir.

 

Bu Tedavide ki DRX9000 Yöntemi Kimlere Uygulanmaz, Kimlere Uygulanır?

 

Uygulananlar:

  • 18 Yaşını doldurmuş kişiler DRX9000 tedavi yöntemini kullanabilir.
  • Daha önceden bel ameliyatı olup fakat başarısız olduğu için ameliyata bağlı olup tekrarlayan ağrı durumlarında DRX9000 tedavi yöntemini kullanabilir.
  • Fıtık hastalığına bağlı bel ağrıları yaşayanlar DRX9000 tedavi yöntemini kullanabilir.
  • Disk bozukluğuna bağlı bel ile bacak ağrıları yaşayanlar DRX9000 tedavi yöntemini kullanabilir.

 

 

Uygulanmayanlar:

  • Kesinlikle hamileler.
  • Çok fazla derecede kemik erimesi olan kişiler.
  • Bel omurgasında kırık olan kişiler.
  • Omurilik kanalına parça düşen kişiler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.