Düzenli Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Yüzümüz, vücudumuzun en çok dikkat çeken ve ön plana çıkan uzvudur. Bu yüzden yüz temizliği günümüzde herkesin az yada çok önem verdiği bir konudur. Özellikle kadınlarda, makyaj kullanımına da bağlı olarak yüz temizliği oldukça önem kazanmaktadır.

Günümüzde yüz bakımı için ciddi bir sermaye ve zaman harcayan insanlar mevcut olsa çoğu kişi için bu hem ekonomik hem de zaman açısından sorun oluşturacağından insanlar evde yüz bakımına yönelmiştir ve firmalar da insanların evde tek başına uygulayabilecekleri yüz bakım ürünleri çıkarmışlardır. Bu ürünlerinin yanında evde kendiniz basit yöntemlerle de yüz bakımı yapabilirsiniz. Biz de bunun için işinize yarayabilecek bazı ipuçlarını derledik.

 

 

Evde Düzenli Yüz Bakımı İçin İpuçları

 • Evde yüz bakımı için en önce dikkat etmeniz gereken şey, yüzünüzün devamlı nemli ve temiz olmasıdır. Bunu sağlamak için yumuşatıcılı sabunlardan ve nemlendirici kremlerden faydalanabilirsiniz.
 • Yüzü bolca yıkamak, yüz bakımında çok önemlidir fakat araştırmalara göre günde sadece 1 dakikamızı yüz temizlemeye ayırıyoruz ve bu bakımlı, güzel bir yüz için olması gereken zamandan çok daha az. Unutmayın, su insan için en gerekli besindir ve vücudumuzun diğer kısımları gibi yüzümüzün de en çok ihtiyaç duyduğu şey, şüphesiz sudur.

 

 

 • Siyah noktalar için; yüzünüzü bir tencerede kaynatacağınız suya 30 santim kadar mesafeden iyice yumuşayana kadar tutun. Daha sonra siyah noktalarınızı tahriş etmeden sıkın. En son yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve iyi bir nemlendirici sürün.
 • İnternetten yapımını kolayca bulabileceğiniz birçok çeşidi olan doğal maskeleri evde kendiniz kolayca hazırlayarak belirli aralıklarla kullanabilirsiniz.
 • Eğer yüzünüzde siz gerçekten rahatsız eden bir şeyler varsa, bu konu hakkında doktora danışmak ve tıbbi yardım almak en doğrusu olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. cilt temizleme dedi ki:

  cildim pamukk gibi oldu sayenizde lekelimdende kurtuldum çok teşşekkür ederim

 2. cilt temizleme dedi ki:

  Sayenizde cilt temizliğini doğru bir şekilde yaptım çok sağolun. Cilt temizleme ile ilgili faydalı bulduğum bir site daha var bakmanızı tavsiye ederim.

 3. parodi dedi ki:

  teşekkrler ..

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.