Ensede Çıkan Sivilcenin Belirtileri ve Tedavisi

Sivilceler insanların baş düşmanı hale gelmiştir. Sivilce genellikle ergenlik dönemlerinde daha çok çıkar bunun nedeni vücudun çok fazla yağ depolamasıdır bunun sonucunda da sivilce oluşumu gözlenmektedir. Yetişkinlerde ise aşırı baharatlı ve yağlı yemek, sigara, alkol, uzun süre banyo etmemek gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Sivilce çok ciddi bir hastalıktır önlem alınmazsa vücudun birçok yerinde çıkabilir aynı zamanda sivilce çıktığı zaman uzmanlar kesinlikle patlatılmasını önermiyor. Sivilceler patlatıldığı zaman cilt kanseri gibi pek çok hastalıklara neden olur bu yüzden sivilcelere iyi bakılması tedaviyi oldukça hızlandıracaktır.

 

Ensede sivilce neden çıkar? Sivilcelerin birçok çeşitleri vardır özellikle en çok rahatsız verenler arasında ensede sivilce oluşumudur. Uzmanlar ensede oluşan sivilceler genellikle saclarda biriken yağ yüzünden çıkmaktadır. Yağlar insanlara faydasından çok zararı vardır özellikle obezite, kalp damar tıkanıklığı ve en çok sivilce oluşumu gibi hastalıkları tetiklemektedir. Bu gibi sorunların oluşmaması için günlük olarak saçımızı kepek şampuanıyla yıkamak gerekir. Uzmanlar özellikle kepek şampuanların saclarda ki yağları tamamen yok ettiğini gözlemiştir bu sayede ensede oluşan sivilce rahatsızlığı da tamamen yok olacaktır.

 

Uzmanlar ensenizle çok oynanılmaması gerektiğini belirtiyor. Ense ile çok fazla oynanıldığında ense bölgesinde şişlik veya sivilce oluşmasına neden olacaktır bu gibi rahatsızlıktan kurtulmak için ense ile oynama tikinden vazgeçilmeli.

 

Yastık yüzlerinizi günlük olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Uzmanlar uzun zaman değişmeyen yastık yüzleri sivilce çıkma olasılığını yükseltmektedir bunun nedeni yastığa birisi tarafından temas etiğinde özellikle sivilce rahatsızlığı olan biri temas ettiğinde oluşan mikroplar sivilce oluşumuna neden olabiliyor.

 

Yulaf ve bal maskesi

Yulaf ve bal maskesi oldukça etkili bir yöntemdir. Birçok uzman tarafından önerilen bu kül ensede oluşan sivilceleri derinlemesine temizliyor ve sivilceye neden olan ölü hücreleri temizliyor kısa sürede cilde tazelik kazandırıyor.

 

Karbonat

Karbonat birçok kişinin övgüyle bahsettiği ve kesin sonuçlar verdiği bir maskedir. Bu maske sayesinde sivilceye neden olan ölü hücreler kökten yok olacak ve sivilce rahatsızlığından kurtulacaksınız bu maske uzmanlar tarafından önerilmektedir.

 

Tarçın

Tarçın uzmanlar tarafından iltihap kurutucu olarak belirtilmektedir. Sivilce yok etme konusunda oldukça başarılı olan tarçın kısa sürede sivilcelerden kurtulmanıza olanak sağlıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.