Ergenlik Döneminden Kalan Sivilce İzleri Tedavisi

Ergenlik döneminde, ciltteki bütün hormonların bir anda gereğinden fazla çalışmasının bir sonucu olarak vücutta birçok sivilce çıkar. Bu sivilcelerin sayısı ve niteliği cilt tipiyle de alakalı olarak kişiden kişiye değişebilir. Eğer sivilcelere erken müdahale edilirse, çoğalmaları ve leke oluşturmaları engellenebilir. Fakat bu yapılmamışsa ve sivilceler çoğalmış ve sonrasında da vücutta iz bırakmışsa artık yapılacak tek bir şey vardır; o lekeleri temizlemek. Bunun için tıbbi ve doğal olarak birçok yöntem vardır. Biz burada sizinle doğal olan bazı yöntemleri ve maskeleri paylaşacağız.

 

 

Ceviz Yaprağı Maskesi

  • 1 tutam ceviz yaprağı
  • 1 su bardağı su

Uygulanışı: Ceviz yapraklarını bir bardak suyun içinde kaynatıp süzün. Kaynamış su ılıdıktan sonra bu su ile yüzünüzü ve özellikle sivilce lekesi olan bölgeleri iyice silin.

 

 

Çilek Maskesi

  • 1çay bardağı çilek
  • 1 çay bardağı yoğurt

Uygulanışı: Çilek ve yoğurdu oda sıcaklığında blender yardımıyla iyice ezerek püre haline getirin. Daha sonra bu iki püreyi iyice karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Maske kuruduktan sonra suyla durulayın. Çilek içeriğindeki maddelerden dolayı piyasadaki bir çok sivilce ilacında zaten kullanılmaktadır.

 

 

Elma Sirkesi Maskesi

  • 2-3 damla elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı su

Uygulanışı: 1 yemek kaşığı suyun içerisine 2-3 damla elma sirkesini ekleyip karıştırın. Bu karışımla yüzünüzü iyice temizleyin. Karışımın özellikle sivilce lekesi olan yerlere iyice sürülmesi gerektiğini unutmayın. Bu maskeyi her gün bir kere sabah, bir kere de akşam olmak üzere iki kez uygulayabilirsiniz.

 

 

Lavanta Yağı Maskesi

  • 2-3 damla lavanta yağı
  • 1 tutam pamuk

Uygulanışı: Lavanta yağını pamuğa iyice yedirin. Daha sonra bu pamuğu cildinizdeki sivilce lekesi olan yerlere sürün. Her gün iki defa bu işlemi tekrarlayın. Kısa bir zaman içinde lekelerin azaldığını göreceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.