Erik Nelere İyi Gelir ve Eriğin Faydaları

Taze meyveler arasında en çok tercih edilen meyvelerden birisidir erik ve tadı ve lezzeti ile insanları büyüler. Her insanın rahat rahat yiyemediği bir meyve olması, erik için çok büyük bir lütuf olsa da, bizlerin eriği çok sevişi bununla ilgili değil pek.

 

  • Zengin vitaminlere sahip olan erik, sizi soğuklarda dahi korur.
  • Düşük bir kalöriye sahip olan erik, diyette olan insanlar için de sık sık tercih ediliyor.
  • Bağırsakları çalıştıran bir etki sunan erik, gayet ekşi ve dil büzüştüren bir meyvedir.
  • Sevenler için çok önemlidir ve tüketimi de bir o kadar kolaydır.
  • Dikkat edilmesi gereken tek şey, dişlerdir.
  • Çekirdeğinin dişlere zarar vermemesi için dikkatli bir şekilde tüketilmedir.

 

Yemeklerde ve çoğunlukla hoşaflarda kullanılan erik, reçel olarak da karşımıza çıkar. Yeşil erik ve renkli erik olmak üzere parçalara ayrılan erikler, sizler için büyük bir artı sunacak hayat adına. Çünkü tedavi konusunda ve kalori konusunda oldukça fazla tercih edilen bir meyvedir kendisi. Erik, her türlü hastalık için naçizane de olsa sonuç sunan bir meyvedir. Bir anlık tercihiniz ön planda duruyor ise, aklınıza gelen ilk şey erik olsun.

 

 

Hem Yiyin, Hem Sohbet Edin.

Yiyerek yapacağınız sohbetler, sizin için büyük bir keyif olacak ve daha sağlıklı bir meyve olarak tüketeceksiniz bu meyveyi. Bu sayede daha keyifli anlar yaşayacaksınız. Canerik olarak bilinen iri ve olgun yeşil erikler, genellikle sert kabuklara sahip olur ve dişlerin uyuşmasını sağlar. Bu çoğu insanın hoşuna gittiği için severek tüketirler bu meyveyi. Özellikle erdikten sonra tuzlayarak yeme keyfi vardır ki, o da ayrı bir olaydır aslında. Kişilerin erik meyvesini severek yemesi bir tarafa dursun, kese kağıtlarına yapılan erik paketleri daha çok insanın ilgisini çekecek türden. Karın ağrınıza doğal bir soda etkisi yaratan erik, fazla tüketildiği taktirde karnınızı ağrıtır. Bu yüzden aşırı bir şekilde tüketmemenizi öneriyorum. Çünkü doğal olarak sunulsa dahi, fazlası zarar olan her şey gibi erik de zararlı bir hal alıyor. Günde bir avuç yer iseniz, sizin için yeterli olacaktır. Ekşi bir öğüt sıvısı içeriyor erik. Bu yüzden mide için çok önemli bir meyvedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.