Genital Bölgede Çıkan Sivilce Nasıl Geçer? (Güncel)

Bikini bölgesinde ya da diğer bir deyişle genital bölgede çıkan sivilceler, şişlikler ve benzeri şeyler hepimizi korkutur. Peki, bu sivilceler neden çıkar, bu sivilcelerin sebebi nedir en önemlisi de genital bölgede çıkan sivilceler için kremler nelerdir? İşte bu soruların hepsini bu yazıda bulabileceksiniz. Okumaya devam edin, genital bölgede çıkan sivilcelere çözüm bulalım.

 

Genital Bölgede Sivilce Neden Çıkar?

Sivilceler yüzümüzde olduğu gibi bikini bölgemizde de meydana gelebilir. Bunun nedenini birçok sebebe bağlayabiliriz aslında. Vücudumuzun çok fazla yağlanması, kıl folikülleri, ergenlik dönemi, çeşitli kimyasalların alerjik reaksiyonlara sebep olması, aşırı terleme, stres, bacak arası sürtünmesi, adet dönemleri ve hormonsal değişiklikler gibi nedenlerden dolayı sivilce sorunu yaşayabiliriz.

Tabi bikini bölgesinde çıkan her şişlik veya beze sivilce olmayabilir. Her yolla bulaşan uçuk da bu tarz sivilceye benzeyebilir. Daha büyük içi dolu siğillerde çıkabilir. Bu yüzden genital bölgede çıkan sivilce benzeri şişlikler mutlaka dikkate alınmalı ve en kısa zamanda bir jinekolog uzmanına danışılmalıdır.

 

Genital Bölgedeki Sivilceler Nasıl Tedavi Edilir?

Bikini bölgesinde çıkan sivilceler sizi rahatsız etmeyen türdeyse kimi zaman tedavi gerektirmeyebilir. Bu tarz sivilcelere bikini bölgesi temizleme şampuanları iyi gelir. Tabi bunun yanı sıra seçtiğiniz ya da giydiğiniz iç çamaşırlarına dikkat etmelisiniz. Naylon çamaşır giymek yerine pamuklu ve temiz çamaşır giymek vajina bölgesindeki sivilceleri azaltır. Ayrıca gün içerisinde sık sık çamaşırlarınızı değiştirmekte sivilcelerinizin azalmasına yardımcı olacaktır.

Vajina etrafında çıkan küçük sivilceler beze olarak görülüyorsa cerrahi bir müdahaleye gerek olabilir. Kimi zaman bunlar bir jinekolog yardımıyla yakılma yöntemiyle yok edilir kimi zaman da ameliyatla tedavi edilir.

 

Genital Bölgede Çıkan Sivilceler İçin Krem İsimleri

Benzoil ve peroksit gibi ilaçlar bikini bölgesinde çıkan sivilceleri geçirmek için etkili kremler arasındadır. Bu ilaçların kullanımı en az iki ay kadar devam etmelidir çünkü tedavide ilk kural akneyi yok etmektir. Yani iki aydan kısa bir süre içerisinde bu sivilcelerin geçmesi mümkün olmayacaktır.

Bir diğer yöntem ise lavanta özü yağıdır. Lavanta özü yağıyla yapılan masaj lavantanın antiseptik özelliğinden dolayı sivilcelere iyi gelir ve kaşıntı hissini alır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.