Gerçekten İşe Yarayan Zayıflama Çayları

Günümüz insanının en büyük sorunu olan fazla kilolar, özellikle kadınlar için zaman zaman kâbusa dönüşür. Kimyasal ilaç kullanarak vücutlarına zarar vermek istemeyen insanlar çoğunlukla çözümü bitkisel zayıflama çaylarında arasa da; bazen kolay yoldan para kazanmak isteyen kurnaz insanların tuzağına düşebilmektedir. Bu yüzden aşırı vaatlere ve reklamlara kanmayıp, etkisi daha önceden kanıtlanmış bitki çaylarıyla zayıflamayı denemek en mantıklı yoldur. Bunların en bilinenleri yeşil çay, mate çayı, kekik ve biberiyedir.

 

 

Yeşil Çay

Zayıflama çayı dendiğinde çoğu kişinin aklına gelen ilk çay, yeşil çaydır. Yeşil çay metabolizma hızınızı artırarak yediğiniz besinlerin daha hızlı sindirimine sebep olur ve bu yüzden daha sık idrara çıkarak vücudunuzdaki toksinleri atarsınız. Kafein oranı çok düşük olduğu için kullanımı boyunca sizi herhangi bir sorunla karşı karşıya bırakmayacak olan çay, şimdiye kadar birçok doktor ve diyetisyen tarafından tavsiye edilmiştir.

 

 

Mate Çayı

Mate çayını diğer zayıflama çaylarından ayıran en önemli şey, içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde diyet yaparken oluşan halsizlik şikâyetlerine çözüm olmasıdır. Kafein içeren fakat kötü kafein içermeyen çay, iştahı kapatır, sindirimi hızlandırır ve fazla suyun idrar ve ter şeklinde vücuttan atılmasını sağlar.

 

 

 

Biberiye Çayı

Tıpkı diğer saydığımız bitki çayları gibi biberiye çayı da, sindirimi hızlandırır ve fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur. İdrar yolları ve böbrekleri temizleyerek iltihaplanmayı da önler. Ayrıca kabızlığı giderir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

 

Kekik Çayı

Halk arasında da oldukça yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi hızlandırıp fazla suyu atmasının dışında vücuda antioksidan olarak da etki yapar. Kekik yağının içilmesinin de zayıflamaya oldukça yardımcı olduğu bilinse de birçok uzman bunun zaman zaman insana zararlı olabileceği konusunda uyarılarda bulunmuşlardır. Kekik çayı ayrıca baş ağrısına da iyi gelir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.