Göz Numarası Düşürmede Lazer Tedavisi

Göz, en önemli organımız olup biteni adeta bir kamera veya fotoğraf makinesi gibi kayıt eder. Göz yapısına baktığımız zaman görülecektir ki iki adet optik noktaya sahiptir. Bunlar, kornea ve lenstir. Gözler, gözyüzeyinin önündeki saydam bir penceredir aslında. Lens ise, bu saydam pencerenin arkasında bulunan saydam bir mercektir. Tabi görme yetisini asılişlev haline getiren de retinadır. Retina, gerçek görüntünün kırılarak gözün arkasında odaklandığı noktada ortaya çıkar. Buraya yani retinaya düşen gerçek ve kırılan görüntü , beyine iletilir. Ve böylece görme işlemi tamamlanmış ve gerçekleşmiş olur.
Bu görme noktasında, oluşabilecek herhangi problemler olabilir. Bu durumda kişiyi oldukça etkileyen bir sağlık sorunu olarak ortaya çıkmaktadır. Günlük hayatı etkileyen bir durumdur bakıldığı zaman.
Görme işlevini yürüten retina ile çeşitli dış etkenlerin arasında oluşan bazı durumlar da çeşitli görme noksanlığı oluşabilir. Miyop, astigmat, hipermetrop gibi. Miyop, uzağı görememe, astigmat kısa mesafe ile ilgili netlik oluşmaması durumudur.
Gözün görüşmesiyle  alakalı olarak hissedilen bazı netlik problemleri yaşandığında, doktor muayenesinden geçmek gerekmektedir. Çünkü gözün numarasının daha fazla ilerlememesi adına erken tedavi önem taşır. Bazı durumlarda gözlük kullan,ak çare olurken bazı durumlarda ise ameliyat gerekebilir. Özellikle ameliyat gerektirecek durumlarda, gözü bozuk olan kişinin numarasının oldukça yüksek olması ve ilerlemesi durumu söz konusu olmaktadır.
Göz kusurlarını tedavi edilmesinde en çok kullanılan yöntem gözlük ve kontak lenstir. Fakat son yıllarda lazerle goz ameliyatı oldukça tercih edilmektedir. Aslında bu toplum dilinde göz çizdirmek olarak bilinir. Düşünüldüğügibi de fiyat aralığı yüksek değildir. Tabi lazerle olan ameliyatın sonucunda estetik olarak da kişi kendini güvende hissedecektir.
Göz numarasını düşürmede lazer tedavi yöntemi ise oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle ülkemizde oldukça tercih edilmekte olup çoğu kişi tarafından olumlu yönde tepkiler alınmaktadır. Tabi lazer ameliyatı çeşitli şekillerde olabilir. Bu ameliyatlar, yüzeysel ameliyat, excimer ameliyat ve eksikli ameliyattır. Tabi bu yöntemlerin dışında birçok yöntem kullanılmakta olup en çok yaygın olan ameliyatlar bunlardır.
Bu şekilde gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinde, gözün içerisinde bulunan herşey ayrıntılı bir biçimde incelenir ve gözün  haritası çıkarılır. Çıkarılan bu harita da bilgisayar yardımıyla analiz edilerek, göze tamamen özel bir şekilde tedavi uygulanır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.