Güneş Yanıklarında İlk Yardım ve Tedavi Süreci

Güneş yanıklarının farklı seviyeleri vardır. Normal dışarıda yanma farklıdır, çok uzun bir süre güneşin altında durusanız farklı yanmalar oluşur ve en kötü yanmalar ise neredeyse ateşte yanmış gibi yanmaktır. Güneş yanıkları için herkes birçok farklı yöntemler kullanmaya çalışırlar. Kimileri kendilerini bol bol su ile yıkar, kimileri ise güneş kremı kullanır, bazıları ise eski yöntemden giderek yoğurt sürebiliyor. Güneş yanıkları çok kötüdür ve çok kötü bir yansa olduğundan tedavi süresi uzun sürebiliyor. Bir defa yanan bölgenin mikrop kapmaması için önlemini almanız lazım.

 

Güneş Kremleri 

Yaz dönemi geldiği zaman ve herkesin mutlaka kullanması gereken şey güneş kremidir. Güneş kremleri, sizi güneş yanıklarından korumaktadır. Çok fazla güneş olursa, mutlaka güneş kremini kullanmanız gerekir, yoksa güneş yanıkları vücudunuzda leke bırakabilir. Herkesin bünyesi farklı olduğu için, kimi insanların vücudu güneşe dayanıklı olurken, bazı bünyeler ise, dayanıklı olmuyor, hatta güneşe bile alerjisi olan bile oluyor. Bu yüzden güneş kremi, yaz mevsimi geldiği zaman çok önemli ve güneş kremi alırken, mutlaka hangi güneş kreminin kimlere daha faydalı olup olmadığını sorun.

 

Tatilde Güneş Yanıkları 

En kötü bir şekilde yanabileceğiniz zaman, tatile deniz kenarına gittiğiniz zamandır. Tatilde denizde yüzmeden önce mutlaka güneş kremi kullanmanız lazım, yoksa döndüğünüz zaman iki farklı renk olur üzerinizde. Güneş yanıkları bazen gerçekten çok canınızı yakabilir. Özellikle tatile gidip güneş kremi kullanmadan güneşlenmeye çalışırsanız, sonu acı verici olur. Her yeriniz yanar ve bazı yerler öyle bir yanar ki, daha sonra deriler dökülür ama dökülürken hem acır hemde kaşınır.

 

 

Güneş Yanıkları İçin En İyi Tedavi 

Herkes güneşe çıkmasını sever, özellikle hava güzelse, güneşte güneşlenmeyi de sevebilir, fakat çok fazlası zararlı olabilir. Güneşin altında çok uzun bir süre durduğunuz zaman, güneş yanıkları oluşur ve bazen öyle yanıklar olur ki, yeni bir deri çıkana kadar kaşındırır ve acıtır. Bunun için en güzel yöntem aslında gerçekten yoğurt sürmektir. Hem acıyı alır hem de mikrobu uzaklaştırır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.