Hızlı Sivilce Kurutma Yöntemleri (Bitkisel)

Akneler ergenlik çağında ortaya çıkar belli bir yaşa kadar devam eder yağlı yemek yemeye, sinir strese, makyajı temizlememeye, yağlı bir cilde sahip olmak gibi birçok sebepten tekrar çıkabilir. Bunların yanı sıra cilt tipini bilmeden ürün kullanma, az su içme, cildi yeterince temizlememe hatta yastık kılıfını düzenli değiştirmemek gibi derin konular yüzünden de çıkabilir. Akneler, karaciğerin fazla yağ salgılaması ile salgılanan fazla yağların deriden akne veya siyah nokta olarak atması sonucunda oluşmaktadır.

Peki, önemli bir buluşma öncesi yüzümüzde çıkan akneden nasıl kolay yoldan kurtulabiliriz?

 

 

ANİDEN ÇIKAN AKNELER NASIL GEÇER?

İnsan vücudu yukarıda saydığımız birçok sebepten ötürü akne oluşumunu etkiler. En kısa yoldan kurtulmak ise sivilce kurutma olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için hem doğal yollardan hem de ilaçla birçok farklı yol bulunuyor.

 

 

BİTKİSEL YÖNTEMLER

İçindeki asit sayesinde bu işlemi belki de en hızlı yapabilecek en doğal yöntem: Limon.
Uyumadan önce bir adet limonu ikiye bölüp yüzü limonla ovalayıp sabah yüzünüzü yıkadığınız takdirde akneniz geçecektir.

 

 

Diğer bir yöntem ise: Elma Sirkesi

Elma sirkesinin doğal olmasına özen gösterirseniz birazcık suyla (1 kaşık sirkeye 5 kaşık su) karıştırarak bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygularsanız çabucak işe yaradığını göreceksiniz.

 

Doğal bir antibiyotik olan: Sarımsak

Bir sarımsağın dişini soyduktan sonra ezin ve yüzünüzdeki problemli yerlerin üstüne uygulayın daha sonra yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü durulayın.

 

Bir başka yönteme gelecek olursak: Buz

Buz cildinizin üzerinde şok etkisi yaratarak soğukluk ile şişkinliği alacak kızarıklıkları geçirecektir. Bu sayede gözenekler sıkılaşır ve amacınıza çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

 

TIBBİ YÖNTEMLER

Piyasada bu işlem için etkili birçok ilaç ve krem bulunmaktadır. İçerisindeki maddelere bakarak cilt tipinize uygun, cilt yenileyici özelliği olan kremleri düzenli kullanmanız takdirde aknelerinizden kurtulabilirsiniz. Bunun dışında içten tedavi gerektiği takdirde; karaciğerdeki yağı azaltan bu sayede akneleri yok eden ilaçlar da bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nurdan kılcan dedi ki:

    gerçekten işe yarıyor mu acaba? tabiat net den daha önce birkaç sivilce kurutma maskesi denemiştim işe yaramıştı teşekkür ederim. Özellikle sarımsaklı yöntemi deneyeceğim bakalım işe yararsa söylerim.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.