Kemik Ağrısı Nasıl Geçer?

Kemik ağrılarının geçirmek için eski zamanlardan beri uygulanan bazı doğal uygulamalar bulunur. Eklem ve kemiklerden doğan ağrılar için bu noktaların daha güçlü hale getirilmesi gerekir. Yapılan araştırma ve deneylerde bazı doğal besinlerin kemik ağrıları için çok iyi geldiği saptanmıştır.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kemik ağrısı için kuşburnu uygulaması eski yöntemlerden biridir ve oldukça etkilidir. Kuşburnu çayı uzun yıllardır kahvelerde ve yeni nesil kafelerde satılmaktadır. Eklemler için etkileri kanıtlanmıştır. Fakat kemik ağrısı için daha çok etkili olduğu bilinir. Toz kıvamına gelen kuşburnu kabuğunun ve çekirdeğinin tozu kapsül olarak kemik ağrıları için etkilidir.

Kuşburnunun yanında kemik ağrılarında yeşil çay tüketimi de çok önemli bir uygulamadır. Kemik yapısında yaşanan sorunlarda etkili olan bu yöntem tedavi edici bir görev görmektedir. Sağlık açısından da yeşil çayın önemli olduğu ispatlanmıştır.

Bu içeceklerin yanında brokoli tüketimi de önemlidir. İltihaplarla savaşarak vücutta çok önemli bir antioksidan etkisi yaratan brokoli, eklem ve kemik ağrılarında çok faydalıdır. Bol sebze tüketiminin yanında brokolinin önemi büyüktür.

Bunların yanında yumurta bir sülfür deposu olarak bilinmektedir. Bu yüzden kemik ve eklem ağrılarında oldukça faydalıdır. Bu ağrıları yaşayanlar özellikle her sabah kahvaltısında yumurta tüketerek hem sağlıklı kalabilir hem de eklem ve kemik ağrılarına karşı bir tedbir alabilir.

Bir diğer tavsiye ürünümüz ise zerdeçaldır. Her ne kadar tadı beğenilmese de sağlık açısından oldukça faydalı olduğu bilinir. Eklem ve kemik ağrılarını geçirmek için bulunmaz bir nimet olan zerdeçal, kemik ağrılarının bitkisel çözümünde oldukça başarılı bir tüketim ürünü olarak günümüze kadar gelmiştir. Bu ağrıların tedavisinde sıcak su uygulamalarını da deneyebilirsiniz. 15 dakikalık sıcak bir duş uygulamasından sonra eklem ve kemik ağrılarınız dinebilir. Bunun yanında yine 15 dakikalık soğuk duş uygulaması da eklem ağrılarına iyi gelmektedir.

Sizler de kemik ağrısı yaşıyorsanız tavsiye ettiğimiz bu uygulamaları deneyebilir ve kısa sürede etkili çözümler üretebilirsiniz. Günümüzde bitkisel ürünlerin birçok hastalık için şifa kaynağı olduğu bilinmekte ve uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Arif orhan dedi ki:

    Bir aydır sağ bacağından diz kemik ağrısı çekiyorum fizik doktoruna gittim hiçbir netice alamadım başka neler önerirsiniz

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.