Kemik Erimesini Önlemek İçin Besinler

Kemiklerimiz iskeletimizi oluşturan mucize dizilişiyle bizi ayakta tutar. Vücudunuzun sağlam kemiklere sahip olması demek dinç, güçlü ve sağlıklı bir birey olması demektir. İlerleyen yaşlarınızda yaşadığınız sıkıntılar mecazi olarak belinizi bükebilir. Eğer bu kavram gerçek anlamında kullanılıyorsa yıllarca yanlış beslenmişsinizdir.

 

Ayakta Duran Vücudun Sağlık Sırrı Sağlam Kemikler

Yanlış beslenmenin zararını hemen görmezsiniz. Uzun sürdüğünde çok çeşitli hastalıklara davetiye çıkarırsınız. Ama hiçbiri kemiklerinize verdiğiniz kadar sizin hayat akışınızı bozmaz. Kemiklerimiz yıllarca başına gelen düşme, çarpma gibi olaylardan aşınırlar. Çocukluk ve ergenlik dönemi bu açıdan önemlidir. Çünkü bu yıllarda kemik dokumuz oluşur. Bu dönemlerde tüketilen süt ileriki yaşlardaki kemik sağlığı garantiniz olacaktır.

 

Doğru Besinler Kemik Erimesini Önler

Birde işin beslenme kısmı vardır ki ilaçla yan etkilerine katlanarak tedavi olacağınıza, kemik erimesini önlemek için hangi besinlerin yararlı olduğunu bilmek acısız tedavi sağlayacaktır. Kalsiyum deposu besinlerle kemik erimesinin önüne geçeriz. Bunların başında kayısı magnezyum ve kalsiyum deposu olarak karşımıza çıkan bir meyvedir. Süt, bu konuda en çok bilinen kalsiyum, D vitamini, demir içeriyle faydası büyüktür. Her zaman ulaşabilindiği içinde en çok önerilendir. Ama marulda sütü tahtından edebilir, çünkü sütten daha fazla kalsiyum içerir. Brokoli, soğan, kuru erik, üzüm çekirdeği özütü, nar özütü, narenciye meyveleri ve elmada sayılabilecek onlarca yararının yanında kemik erimesi içinde kullanılabilecek besinlerdir.

 

 

Kemik Erimesini Önleyen Doğal Çözümler 

   Doğal şifahanemizden birlikteliğinden kuvvet doğacak iki muhteşem besin yoğurt ve kuru nanedir. İkisinin birleşmesinden doğacak şifa kemik erimesini önlemede size yardımcı olacaktır. Maydanozda günlük kalsiyum ihtiyacınız karşılayan önemli bir besindir. Karabiber ve soya fasulyesi ve özellikle bor içerdiği için lahana da en büyük yardımcılarınız olacaktır. İçinde ne olduğunu bilmediğimiz hazır gıdalar bünyemizi zayıflatır. Sebze ağırlık beslenmek sadece kemik erimesini önlemede değil daha farklı birçok hastalığı önlemede çok işe yaracaktır. Sağlıklı uzun bir ömür için gözünüzü boyayan işlenmiş besinlere daha çok dikkat etmeliyiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.