Kilo Aldırıcı İçecekler Nelerdir?

Şimdi sizin bu yazıyı okurken, içecekle kilonun ne alakası var dediğiniz duyar gibi oluyorum. İçecekler kilo yapar mı? Diye soruyorsunuz ya, hemen söyleyeyim. Evet, içecekler kilo yapar. Hem de hiç masum olmayacak şekilde kilo yaparlar. Birincisi içecekler de yiyecekler gibi şeker, protein, vitamin, yağ gibi vücudun ihtiyacı olan ve olmayan birçok besin, vitamin vb. içeriklerinde barındırırlar.
Esas unutulmaması gereken nokta içeriğinde özellikle şeker bulunan hemen tüm içecekler ve özellikle de gazlı içecekler ile alkollü içeceklerin hemen tamamı kilo yapabilir.

 

 

Kilo Aldıran İçecekler

  • Gazlı ve asitli meyve suları. İçeriğinde her ne kadar meyve özü de bulunsa ki çoğunda bulunan meyve özü eser miktardadır. Kesinlikle kilo aldırır. Özellikle gece yatmaya yakın ve yatmadan hemen önce içilen gazlı ve asitli içecekler kilo aldırı.
  • Meyve suları. Meyve suları da her ne kadar doğul da olsalar içeriklerinde bulunan şeker dolayısıyla iyi birer kilo yapıcı içeceklerdir. Her ne kadar gazlı içeceklere kıyas edilemese de kilo aldırdıkları bir gerçek.
  •  Süt. Yapılan araştırmalarda diyet yapan ve diyeti esnasında süt içenlerin kilo vermekte zorlandıklarını, özellikle tam yağlı sütün kilo aldırıcı özelliğinin bulunduğu ortaya çıkmıştır.
  • Enerji içeceklerinden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu içeceklerde kilo aldırıcı özelliklere sahip içecekler sınıfına girmektedir.

 

  • Şekerli kahvenin de kilo aldırıcı özelliği bulunmaktadır.
  • Alkollü ve alkolsüz bira en bilinen kilo aldırıcı içecektir.
  • Diğer alkollü içkiler. Alkollü içkilerin tamamı mide de şekere dönüştüğü bilinmektedir. Alkollü içkiler de kilo aldırıcı özelliğe sahiptirler.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.