Lazer ile Miyop Ameliyatı Hakkında Fiyat ve Detay Bilgileri

Detay Bilgiler!

Yirmi yıldır başarıyla uygulanan lazer ile göz ameliyatları pek çok insanın rahat bir hayat sürmesini sağlamaktadır. Ameliyatlar başarılı olduğu kadar kolay da yapılabilmekte. Çok uzun vakit almayan, ilerleyen teknoloji ile kolayca yapılabilen ameliyatlar hayatımızı kolaylaştırmakta. Lazerle göz tedavileri tıpta Lasik, PRK, Lasek gibi terimlerle anılır.

Gözün yapısı, kullanılan teknoloji ve operasyonu yapan doktora bağlı olarak lazerle göz ameliyatlarının sonuçları değişiklik göstermektedir. Hayatı daha yaşanabilir kılmak adına lazerle göz tedavisi olma kararı oldukça önemli bir karardır. Aldığımız kararın keyifli ve işe yarar sonuçları için seçeceğimiz tedavi merkezi ve operasyonu uygulayacak cerrah hakkında da bilgi sahibi olmak mühimdir.

Tedavi olmayı seçeceğimiz göz merkezi en son teknolojik imkanları hastalara sunmalıdır. İşlemin yapılacağı cihazların bakımlarının yapılmış ve steril olması gerekmektedir.

Tedavi kişiye özel olmalıdır. Bu yüzden tedavimizi uygulayacak doktor bizlere tedavi aşamalarını detaylı bir şekilde anlatmalıdır. Kendisi de tedaviyi uygulayacağı hastayı detaylı bir biçimde değerlendirip, lazer ameliyat öncesi ve sonrasında gerekli takipleri yapmalıdır.

Lazer tedavinin risklerini ve doktorumuzun ne kadar süredir bu tedaviyi uyguladığını tedavi öncesinde muhakkak öğrenmeliyiz.

Tedavide ucuz olması ya da yılın belirli dönemlerinde yapılan kampanyalar acele karar vermemize neden olmamalı. İyice araştırma yapılmalıdır. Göz en önemli organlarımızdan biridir. Ucuz fiyatla gözümüzden olmak istemeyiz.

Lazerle göz tedavisi olmanın yaş sınırı 18 ile 55 yaşları arasıdır. 18 yaşından önceki gruba gelişim tam olarak tamamlanmadığı için lazerle tedavi uygulanmaz. Bu süre içerisinde göz bozukluğu ileri ya da geri seviyeye gelebilmektedir. Bu yaşlarda uygulanan lazerle göz tedavisi genetik kornea hastalıklarının ortaya çıkmasına da neden olabilmektedir.

Lazerle göz ameliyatlarının emziren annelere ve gebe kadınlara uygulanması doğru değildir.

Lazerle göz ameliyatı olabilmek için son 1 yıl içinde gözlük numaramızın değişmemiş olması gerekmektedir.

Daha önceden geçirilen göz ameliyatları ve göz yaralanmaları nedeniyle bazı hastalar lazer tedavisi için uygun olmayabilirler.

Gözde aktif bir enfeksiyon varsa lazerle göz tedavisi uygulanması son derece tehlikelidir.

 

Lazerle Göz Ameliyatında Risk Var mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi lazerle göz ameliyatında da en büyük risk enfeksiyondur. Ameliyat sırasında enfeksiyon oluşumu kullanılan aletlerin steril olup olmamasına bağlıdır. Bu malzeme hastaya özel olup; kullanıldıktan sonra imha edilmelidir.

 

 

Lazerle Göz Tedavisinde Fiyat Bilgisi

Lazerle göz tedavilerinde fiyat bilgisini tercih edeceğimiz göz merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Merkezlerde uygulanan tedavilere bağlı olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir. Ancak tedavi ücreti ve ödeme olanakları dar gelirli aileleri bile sıkıntıya sokmayacak düzeydedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.