Mango Nelere İyi Gelir ve Faydaları

Mango, tropikal meyveler arasında yer alan kesildiği zaman ortaya mükemmel bir koku salan sağlık açısından oldukça faydalı bir meyvedir. C vitamini açısından oldukça zengin olan bu meyve Asya, Afrika ve Güney Amerika ve Orta Amerika’ da üretilmektedir. A, B, potasyum içeren bu meyve enerji açısından oldukça önem taşımaktadır ve bundan dolayı dinç kalmanıza yardımcı olmaktadır. Mangonun çiğ yenilmesi sağlık açısından önemlidir.Ve mango meyveler arasında kraliçe olarak adlandırılmaktadır.Ana maddesi glikoz olarak bilinen bu meyve size sağlıklı bir yaşamda önemli bir yol kat etmekte size yardımcı olacaktır.ayrıca bir çok cilt ve saç bakım ürünlerinin içerisin de mango bulunmasının sebebi tazeleyici ve canlandırıcı olmasından dolayıdır.

 

Mangonun Faydaları Nelerdir ?

 •  Böbrekler için faydalıdır çünkü A, B, ve demir açısından zengin bir meyvedir.
 • Kandaki mikroplar ve iltihaplar için ilaç görevini gören mango kanınızı tazeler.
 • Olgunlaşmaya ulaşmayan mango sağlığınız açısından size her zaman yarar sağlayacaktır. Bunun nedeni mango olgunlaştıkça içersin deki pektin in yavaş yavaş kaybolmasıdır.
 • Vücudu serinletici özelliğine sahip olan mango yaz aylarında sıcaklayan vücudunuzun ferahlamasına yardımcı olacaktır.
 • Mangonun üzerine ilave edilen bir miktar tuz yaz aylarında ter ile atılan tuz ve demirin kaynını azaltır.

 

Mangonun Zararları Nelerdir ?

Sağlık açısından zararı olamayan bu meyveyi sadece diyabet hastalarının tüketirken dikkat etmesi önemlidir.Çünkü şeker oranı yoğun olan bir meyvedir.

 

 

Mangoyu Nasıl Tüketmeliyiz ?

Yemeden önce temizliğine dikkat etmemiz gerekir. Bol su ile iyice temiz olana kadar yıkayın.Çekirdeğe en yakın yerden kesmelisiniz. Taze olarak tüketmelisiniz. Yemek, tatlı, dondurmalar da aroma olarak kullanabilirsiniz.Bazı ilave malzemeler ile de cilt sağlığınız için maske olarak kullanabilirsiniz. Meyve suyu ve meyve salatalarınızın lezzetine lezzet katacaktır meyvelerin kraliçesi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ergun ozer dedi ki:

  Saçlarımın arasında kaşıntı oluyor.neler kullanabilirim saygılar

  1. Uzman dedi ki:

   Saçını yıka

 2. Ahmet Mısırlı dedi ki:

  ZATEN KABUGU SOYULUYOR İYİCE YIKAMAYA NE GEREK VAR

 3. Adem dedi ki:

  Onun vitamini kabuğundadır

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.