Normal Çay İle Göze Pansuman Yapmanın Faydaları

Demi bir çayın tüm dertlere iyi geldiği biliniyor. Aynı zamanda göz sağlığına da normal çay çok iyi gelmektedir. Büyüklerimizin de fazlasıyla önerdiği bir yöntem olan çay pansumanı, ciddi anlamda göz sağlığı içinde kimyasal uygulamalardan önce gelen sağlıklı ve doğal bir yöntemdir. Vücudun her organının yeri oldukça önemlidir. Bu anlamda özellikle de bayanlar kullandıkları kozmetik ürünleri ile gözlerine fark etmeden zarar verebiliyor. Bu ürünler çoğu zaman kimyasal maddelerden oluşmaktadır. Tercih edilen bu ürünlerin ayrıca organik olmasına da dikkat etmek gerekir.

 

Göze Pansumanın Faydaları

Göze pansumanın yanı sıra göz banyosu da genel olarak yorgun gözleri kapsayan bir uygulamadır. Gözleriniz kanlı ise ve uykusuzluktan dolayı yorgunlaşmış ise ya da hava şartlarından dolayı farklı ağrılarınız ortaya çıkıyorsa, göz tarafından oluşturulduğuna inandığınız bir çay banyosu ya da pansumanı çok iyi gelecektir. Çay ile göze pansuman yapmanın farklı yöntemleri bulunur. İlk yöntem olarak demlenmiş ve serinlemiş bir çayı gözünüzde bir süre bekletmeniz olacaktır. Bu uygulamaya benzer bir yöntem olarak da bir pamuk aracılığıyla gözlerinize masaj yaparak 10 ile 15 saniyelik aralıklarla göz kapaklarına sürebilirsiniz. Bu şekilde gözlerinizin bakımına doktorlarında izin verdiği çay, kişilerin etkili bir şekilde bakım yapmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede de kişisel bakımın etkileri düzenlenmiş olacaktır. Antioksidan desteğine sahip olan çay, göz çevresi bozulmalarını da düzeltmektedir. Aynı zamanda doğal bir bakım ürünüdür.

Göze çay ile pansuman yapmak bu anlamda çok faydalıdır. Gözlerde yaşanabilecek ağrı, sulanma, kaşıntı, kızarma ve göz nezlesi gibi sorunlarda çay ile pansuman uygulamaları yapılabilir. Günümüzde özellikle bilgisayar başında uzun süre çalışan kişilerde ve gözünü kırpmadan bilgisayar başında vakit geçiren gençlerde bu sorunlar sıkça görülmektedir. Bu anlamda bir de masaj yapan bayanlarda kirpik diplerinde makyajın tam olarak temizlenmemesinden dolayı bir takım cilt sorunları görülebilir. Bu yüzden çay ile göze pansuman yapmak oldukça etkili ve kalıcı çözümleri de beraberinde getirmektedir. Uzmanlarında bu konuda tavsiyeleri de bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.