Obezite Belirtileri, Tedavisi Ve Tüm Yönleriyle Obez

Obezite hayatına giren insanı her alanda kısıtlayan bir hastalıktır. Hemen hemen herkes nasıl kilo alıp almayacağını çok iyi bilir. Ama uygulamak çoğu insana zor gelir. Oysa değiştireceğimiz beslenme düzenimiz ve hayatımıza girecek düzenli spor bize uzun ve sağlıklı bir ömrün kapılarını açacaktır.

 

Tartı İbresinin Önlemez Yükseliş Belirtileri

Tartıya çıktımızda gördüklerimiz karşısında ki tek suçlu kendimizizdir bunu hiç unutmayalım. Yerken değil de, nedense yedikten sonra aklımıza gelir bu durum. Peki, bizi uyaran Obezite belirtileri nelerdir? En başta uyuyamama, horlama, aşırı terleme gibi nedenleri sayabiliriz. Kiloluyum ama mutluyum diyenlere pek inanılmaz. Çünkü kilonun verdiği aşırı yorgunluk, hararet, eklemlerde ağrılar hayatı çekilmez hale getirmeye yeter de artar bile. Çok az mesafeler de bile nefes nefese kalmak kilolardan kurulma zamanının geldiğinin işaretidir.

 

Aynalarla Barışma Yolları

Doğru beslenmeyle Obezite tedavisine ilk adım atılır. Hareket etmek için düzenli zaman ayırmakla devam edilir. Hareketsizlik aslında çok fazla hastalığa sebep olacağından, asansör yerine merdiven kullanmaya bile özen göstermeliyiz. Doktor tavsiyesinde ilaçlar kullanılabilir, çok Obezite çok ileri bir durumdaysa cerrahi yöntem bile düşünülebilir. Ama yapılabileceklerin içinde en mantıklısı hayatımızı, davranışlarımızı komple değiştirmek olacaktır.

 

 

Obez Olmak Hayatınıza Zorluklar Getirir

Çok sevdiğiniz çikolata başınıza telafi zor işler açabilir. Obez olmak zordur. En basitinden ayakkabı bağlamak bir eziyet olur. Bu kadar basit bir işi bu kadar zor bile haline getiren kilolar hayatınızdaki diğer faaliyetleri nasıl etkiler siz düşünün. Obez olmaksizi toplumdan ayrıştırır. Çünkü toplumun genelinin yapabileceği her şeyi rahatlıkla yapamamak sizi geride bırakacaktır. Ayrıca da ömrünüzün kısalmasına bile sebeptir. Daralan hareket alanınızda size yapacak çok fazla şey kalmadığından zaten çok fazla yaşama fırsatınız olmayacaktır. Sağlıklı, huzurlu olmak için bir adım atın. Ertelemek hayallerinizi uzaklaştırdıkça uzaklaştırır. Ertelemeden bugün bütün hayatınızı değiştirecek kararlar alarak, kendinize yeni bir sayfa açın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.