Parsiyel Epilepsi Nedir, Epilepsi Nöbeti Hakkında Bilgiler

Epilepsilerin farklı dereceleri vardır. Epilepsi hastalığı beyine doğru komutların gitmemesiyle alakalıdır ve tedavi edilmediği sürece, çok kötü bir duruma gelinebiliyor. Bazı insanlarda örneğin migren hastlığı ile başlarlar ve düzgün tedavi olmadıkları için, epilepsiye bile dönüşebiliyor. Çok ağır bir rahatsızlıktır ve ne zaman ne olacağını bilemiyorsunuz. Parsiyel epilepsi anlık ve kısa bir nöbettir, bu yüzden parsiyel epilepsi çok korkulur değil, fakat mutlaka kontrol edilmesi gerekir.

 

Epilepsi Ne Kadar Kalıcıdır? 

Epilepsi hastalıkları, bazen geçici, bazen ise maalesef kalıcı bir hale geliyor. Epilepsi, bazı hastalıkların düzgün bir şekilde tedavi edilmediğinden dolayı da olabiliyor veya vücudun doğru hareket etmediğinden ve sağlıksız olmasından oluyor. Geçici epilepsi durumları vardır, fakat kişinin gerçekten çok şanslı olması gerekiyor, yoksa epilepsi hastalıkları genel olarak kalıcı oluyor. Birçok çözümler bulunmaya çalışılıyor, fakat beyin ile alakalı bir durum olduğu için hemen bir çözüm bulunamıyor.

 

Epilepsi Nöbetleri 

Yaşamayan anlamaz derler ya veya anladım derler ama anlamamış olurlar, epilepsi de aslında buna benzer bir şeydir. Yaşanmadan anlaşılmaz ama kimsenin de yaşamasına hiç gerek yok. Hiç kimse yaşamak istediği için yaşamıyor bu sorunu zaten. Epilepsi de en hafif bir nöbet olarak, baygınlık olabilir, hatta daha kötü olursa bazen ağızdan köpükler çıkabilir. Daha kötüye giderse şuur kaybına kadar devam edebilir. Bu yüzden, eğer bayılma geçiriyorsanız veya kendinizi bayılacak gibi hissederseniz, mutlaka yardım almanız gerekir.

 

 

Epilepsi Hastaları İçin Ne Yapmalı? 

Herkes değer verdiği kişilerin doğal olarak iyi olmasını ister. Hasta olanlar varsa, her zaman yanında olmak ister. Epilepsi hastaları için de aynı şey geçerli ama daha dikkatli olmak gerekiyor, çünkü neyin ne zaman olacağını bilemiyorsunuz. Hastanın ne zaman bayılacağı veya fenalaşacağını bilemediğiniz için, maalesef her zaman birinin yanında durması gerekiyor. Çok zor bir durum, fakat hastalık geliyorum diye haber vermediği için, ne yazıkki bazen bu tür durumlarla karşılaşıyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.