Pürüzsüz bir Cilde Sahip Olmak İçin Tavsiyeler

Günümüz yoğun iş temposunda, kendimizle ilgilenmeye vakit bulamadığımızdan yakınırız hep. Cilt bakımı da vakit bulup da yaptıramadığımız işlerden biridir. Her kadının hatta her bakımlı insanın hayalidir pürüzsüz bir cilde sahip olmak. Ancak bu vakit darlığı yüzünden, pürüzsüz bir cilde sahip olmak hayal olmakla kalır bir çoğumuz için. Aslında oturup düşünürsek elzem olmayan bir çok şey için büyük vakitler harcadığımızı farkedebiliriz. Bu durumda cildin sağlığını korumak için de boşa vakit harcamadan bir şeyler yapabiliriz.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cilt maskeleri büyük oranda katkı sağlar. Ancak ben bu yazımda cilt sağlığı için başka öneriler sunmak istiyorum.

 

Ruhumuzun Sağlıklı Olması Cildi Canlı Tutar!

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; cildin en sevmediği şey strestir. Stres hem ruhu hem bedeni dolayısıyla da cildi yorar. Stresli iken kaslar gerginleşir ve ciltte kırışıklar oluşur. Bu kırışıklar zamanla kalıcı hale gelerek kişiyi estetik ameliyata yöneltir. Botoks gibi kasları gevşetmeye yönelik estetik operasyonlar her zaman güzel sonuçlar doğurmaz. Mimikler için gerekli olan kaslar da gevşediği için mimikler kontrol edilemeyebilmektedir. O nedenle stresten uzak durmak pürüzsüz bir cilt için ilk adımlardan biridir diyebiliriz.

 

Yeterince Uyuyun!

Ne olursa olsun uykunuzdan asla taviz vermemenizi öneririm. Çünkü günlük koşuşturmacada en çok cildimiz yıpranır. İşte, sokakta ya da evde ışık ve toza maruz kalan cilt yalnızca biz uykudayken dinlenir. Yıpranan cilt kendi kendini uykudayken onarır. Günün yorgunluğundan kasılan kaslar güzel bir uyku sonunda rahatlayıp, gevşer. Böylece doğal ifade yeniden kazanılır.

 

Cilt Her An Temiz Olmalıdır!

Cildimizi temizlemek için tonikler kullanıyoruz, kremler sürüyoruz. Ancak bunu yaparken ellerimizin temizliğinden emin olmalıyız. Örneğin paraya dokundunuz ve elinizi yıkamadan yüzünüze krem sürdünüz. İşte böyle basit gibi görünen durumlardan cildimize zarar verebiliyoruz. Bunun dışında yüzümüze makyaj uyguluyorsak çok uzun saatler kalmamasına dikkat etmeliyiz. Cildin nefes alabilmesi için belirli aralıklarla temizleyebiliriz. Ayrıca gözeneklerin sağlığı için de her gün buhar banyosu yapabilirsiniz. Kullandığınız havlu yüzünüz için mutlaka ayrı olsun. Sık sık değiştirin.

 

 

Yeme, İçme Alışkanlığı Ciltle Doğrudan İlişkilidir!

Şekerin cildi yaşlandırdığını duymuşsunuzdur. Vücuda birden çok zararı olan şeker maddesi cilde de zarar vermekte. O yüzden şeker tüketiminden vazgeçmenizi öneriyorum. Ayrıca sigara ve alkol de cildin düşmanlarından. Cildimiz en doğrusu taze sebze ve meyve tüketmek, bol bol su içmek.

 

 

Spor Hayatımızın Her Yerinde Olmalı!

Spor yalnızca zayıflamak isteyenlerin tercihi olmamalıdır. Ciltte pürüzsüzlük isteyenler de sporu hayatlarına dahil etmelidirler. Çünkü spor yapmak Kan akışını düzene sokuyor, damarları açıyor. Bu da ciltte daha iyi bir görünüm sağlıyor. Önemli olan spor sonrasında da cildi hemen temizlemek. Gözenekler açıldığı için kirli bırakılan cilt hassasiyet göstererek sivilce oluşumuna neden olabilir.

 

 

Ciltte Pürüz İstemiyorsanız:

Bu saydıklarımızı uygulamak aslında uzun vakitler alacak işlemler değil. Yalnızca doğru yaşam için bir kaç öneri. Bu sayede cilt pürüzsüzlüğü hayal olmaktan çıkar. Ayrıca bütün bunlara ek olarak cildinize doğal bal uygulamanızı tavsiye ediyorum. Bal her zaman cildi canlı tutar, parlak bir görünüm verir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. slm dedi ki:

    iyi gunler bende sivilce ergenlikten beri var tedavi oldum simdi sivilvceler var ama tek tük ama izleri beni daha ck rahatsız ediyor ve derin olanlarıda var ne yapmalıym lazer de inceltiyor daha kötü oluyuor diyor yardımcı olabilirseniz sevinirim

    1. Sağlık Destek dedi ki:

      Sivilce izlerini geçirmek için maske önerilerine http://www.tabiat.net/kategori/sivilce-ve-akne bu bağlantı yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.