Roaccutane Yan Etkileri Faydaları ve Zararları (Yeni)

Genç arkadaşlar tarafından merakla takip edilen bu Roaccutane konusuna geçmeden önce küçük bir düzenleme ve hatırlatma yapmak isteriz. Burada yazılan hiçbir yazı doktor önerisi niteliğinde değildir. Sağlığınız her şeyden önemli. Bu yüzden lütfen İnternet sitelerinde gördüğünüz bilgiler sizin için yalnızca birer bilgilendirme olsun. Ek olarak söylemek istediğimiz diğer bir husus da bu tedavi süresinde yalnız değilsiniz. Sizin gibi onlarca kişi de bu yazıyı okuyor, Roaccutane tedavisi oluyor, şifa bulmaya çalışıyor. Bunun için; aşağıda bulunan yorum yapma alanından siz de aklınıza takılan bütün Roaccutane sorularınızı iletebilir, diğer kullanıcıların veya Roaccutane ilacını kullanmayı düşünen kişilerin yorumlarını alabilirsiniz.

 

Roaccutane sivilce hapı, 18 yaşından küçüklere reçete edilemeyen (ya da yalnızca hekim kontrolünde) bir sivilce tedavi ilacıdır. Sivilce tedavisi için genelde son çaredir ve dış uygulamalar sonuç vermediği durumlarda kullanılması dermatologlar veya cilt doktorları tarafından önerilmektedir.

Roaccutane kullanan kişilerde başka bazı cilt ve psikolojik problemler oluşabilmektedir fakat bütün bu düşünceler ve problemler biraz da kişinin kendi dünyasının getirileridir.

 

Doktor önerilerine uyularak ve dozaj konusunda kendi kararlarınızla hareket etmezseniz Roaccutane sivilce hapı, tedavinizin olumlu sonuçlanmasına sebebiyet verecektir. Roaccutane, muadilleri olan bir sivilce tedavi hapıdır ve tedavi süresince A vitamini içeren besinlerden uzak durulması gerekmektedir.

Roaccutane ve sigara ilişkisi olarak net olarak bilimsel bir dayanak olmamakla birlikte sigaranın ve diğer tütün ürünlerinin cilde verdiği zararları çoğumuz bilmekteyiz.

Roaccutane ile birlikte sigara kullanımı;

+ Biz ne yapmaya çalışıyoruz?

– Cildimizdeki problemleri tedavi etmeye

+ Sigaranın cilde zararı var mıdır?

– Evet var.

 

Bu durumda bu kadar düz mantık ve basit bir karar ile sigaranın roaccutane tedavisini kötü etkileyeceği sonucunu çıkarabiliriz. Fakat bu sadece düz mantık ile oluşturulan bir yoldur.

 

Roacutane ile alkol kullanımı;

Roaccutane ile sivilce tedavisinde alkol kullanımı yasaklanmıştır. Alkolün cilt üzerindeki kılcal damarları genişlettiği bir gerçektir ve Roaccutane ilacı da cildi gereğinden fazla hassaslaştırdığı için cilt üzerine kaşıntılar, çatlamalar oluşması muhtemeldir. Roaccutane tedavisi süresinde alkol kullanılmaması önerilir.

 

Roaccutane tedavisi kaç gün sürüyor?

Roaccutane sivilce ilacı ile tertemiz bir yüze kavuşmak için ne yazık ki günler değil belki de aylara ihtiyacınız olacak. Roaccutane, cildinizi yenileyecek fakat bunun için ortalama 4 ila 12 aya ihtiyacınız var. Tedavi süresi, ilacın dozajına ve doktorunuzun tavsiyelerine göre uzayabilir veya kısalabilir. Lütfen hekiminizin tavsiyelerine göre hareket ederek onun en uygun tedavi süresine karar vermesine yardımcı olun.

Roaccutane Cilt Kuruması;

Roaccutane sivilce hapı cildin üzerindeki ölü deriyi kurutarak dökecek ve altından yeni  ve canlı bir cilt görünmesine yardımcı olacaktır. Tabii ilacın etkisini bu kadar basit bir şekilde anlatamayız. Cilt kuruması ve dökülmesi konusunda söyleyeceğimiz şey; evet, Roaccutane cildin her zamankinden daha yağsız ve daha kuru olmasına neden olur. Bu sebeple cilt kuruluğu normaldir. Bunun önüne geçebilmek için alkol, parfüm ve paraben içermeyen cilt bakım kremleri kullanabilir, bu kremlerin uygulamasını günde birkaç defaya kadar da çıkartabilirsiniz.

 

Roaccutane ve Güneş ilişkisi;

Roaccutane kullanılan dönemin sonbahar veya kış olması hekimlerin bir önerisidir. Bunun gerekçesi de, Roaccutane kullanılan dönemde cildin her zamankinden daha hassas olması ve Ultraviyole (UV) güneş ışınlarından kaçınılması gerektiğidir. Roaccutane kullanırken güneşlenmek, tatile çıkmak, uzun süre güneşe maruz kalmak, güneşe direkt olarak maruz kalmak kesinlikle önerilmeyen bir durumdur. Güneş kremi olarak da en az 50+ faktörlü bir güneş kremi tercih edilmelidir. Güneş kremi kullanılsa dahi güneş alan yerlerde özgürce bulunulmamalıdır. Güneş faydalı, D vitamini bakımından cildimize faydalı bir nesne fakat Roaccutane tedavi süresince değil.

 

Unutmayınız ki; hastalığınız ve tedavinizle ilgili ilk ve son kararı her zaman doktorunuz verir. Reçetenize, dozajınıza, Roaccutane kullanım sürenize muhakkak uyunuz. Sağlıklı ve sivilcesiz günler dileriz.

 

Bu konu ve Roaccutane tedavisi hakkında yorumlarınızı aşağıdan paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mutlu dedi ki:

    Sivilcelerimden kurtuldum teşekkürler roaccutanee

  2. Güneş dedi ki:

    Ben ülseratif kolit diye çok kötü bir hastalığa tutuldum , öyle kötü ki dışkımda kan var, hastalık alevlendiğinde tuvaletten çıkmanız neredeyse imkansız, isalsiniz ve günde en az 20 kez kanlı dışkı yapıyorsunuz, ve bağırsaklarıniz işlevini yitiriyor, kanıniz dibe vuruyor. B..K gibi bir hastalık anlayacağınız, ve bu ilacı ben 10 yıl önce kullandım, ve sonucunu bu şekilde şimdi görüyorum. Keşke sivilceli olaydimda şimdi bunları yaşamayaydim. Ben üniversite mezunu bir insanım bankacıydim, bu hastalık yüzünden işimden istifa ettim ,şuan çalışamıyor um, hastalığın ne zaman atağa geceçegi belli olmuyor.

  3. cemal dedi ki:

    sadece sivilce ilacı değildir böyle yazmayın lütfen.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.