Saç Ekimi Nasıl Yapılır ve Ortalama Fiyatları

Cerrahi müdahalelerin ve tıbbi lokasyonların gelişmesiyle birlikte, birçok insan bu tür müdahaleleri yaptırmaya karar veriyor. Bu tür müdahalelerin yapılabilmesi için, fiziki ve biyolojik özelliklerinizin uygun olması gerekmektedir. Eğer uygunsa doğru uzmana ve ekibe kendinizi emanet edebilirsiniz.

Bu müdahalelerden birisi de beylerin en büyük sıkıntılarından birisi olan kellik halini değiştirmek için yapılan saç ekimleridir. Bu müdahaleler için birçok erkek bıçak altına yatmaktadır. Bu tür işlemler yaptırmaya niyeti olan erkek okuyucularımız için bu yazımızda saç ekimi hakkında genel bilgiler vereceğiz.

Saç dökülmesi görülen erkek hastalar, saç ekimi işleminin en çok uygulandığı hasta grubu olmaktadır. Bu yüzden erkek hastalarda en çok görülen müdahale saç ekimi işlemidir. Ayrıca , yanma sonrası saçlarda ya da kaşında boş alan oluşmuş kimseler , daha önce ekim yaptırmasına rağmen memnun kalmayan hastalar, geçirdiği yüz gerdirme ameliyatı sonucunda saçsız alan oluşmuş hastalar, bazı hastalıklar yüzünden saçsız alana sahip olanlar ve bayan tipiden saçları dökülenler saç ekimi için ideal aday grubudur. Saç ektirmek işlemi için saçsız olmayı ya da kalmayı beklemeye lüzum yoktur. Hasta mevcut olan veya gelecek oluşabilecek olan saçsız alanlarını yetecek kadar doldurmak amacıyla verici bölgelerde hızlı şekilde büyüyen ve üreyen saçlara sahip olmalıdır. Saçınızın dokusu, kalın ya da ince telli olması da saç nakli işleminin sonucu belirleme hakkına sahiptir.

Bu tür müdahalelere uygun olup olmadığınız konusunda karar verebilmek için saç dökülme tipinizin , verici alan kontrollerinizin ve saç analizinizin yapılması gerekmektedir.

Bu cerrahi müdahale yaklaşık 4 ila 6 saat arasında sürmektedir. Bu müdahalenin ardından yatak istirahati gibi bir duruma gerek olmasa da , 5 gün civarında bir soğuma ve dinlenme durumu gereklidir.Ekim sürecinin tamamlanması için yaklaşık 6 aylık bir süre geçmektedir.

Bu müdahalenin yapılması için ödenen fiyatlar, müdahale yapan doktor ve ekibine göre ve saç ekimi yapılan bireyin baş bölgesine transfer edilecek kök sayısı ve ekim işlemi için kaç seans çalışılacağını gibi kriterlere belirlenir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.