Sağlıklı Kilo Alma Yolları

Çevremizde sürekli kilo vermek isteyen insanlar vardır. Ama bir o kadarda kilo almak isteyen insan vardır. Vücut için ideal kilonun üzerinde olmak kadar o kilonun altında olmakta ciddi bir problemdir. Bir çok insan çok fazla yemek yer ama kilo alamaz çünkü sağlıklı bir şekilde besin tüketmezler. Kilo almanın yolu da düzenli bir diyet lisesi gerektirir. Fazla kilolar gibi aşırı zayıflıkta size bir çok problemi beraberinde getirecektir. Sürekli uyku hali, halsizlik, hastalıklara karşı dirençsiz olma, sindirim sistemi problemleri gibi bir çok rahatsızlığa sebep olacaktır. Kilo almak için diyetisyenlere başvurarak vücudunuzun yağ seviyesini, kan değerlerini ölçtürmeniz size oldukça yarar sağlayacaktır. Vücudunuzun neye ihtiyacı var ise uzman kişiler size o ihtiyaçlara yönelik listeler verecektir. Kendinizde bazı yöntemler geliştirerek kilo almanıza katkı sağlayabilirsiniz. Kilo vermek isteyenlerin kaçındıkları kalorili yiyecekleri bol bol gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz 🙂 ayrıca gün içinde sık sık yemek yiyebilirsiniz. Peki kilo almak için neler yapmalısınız;

 

  • Metabolizma genel olarak gündüzleri akşamlara göre daha hızlı çalışmaktadır. Diyetisyenlerin kilo vermek isteyenlere akşam 6’dan sonra yemek yemeyin uyarıları sizi için kural değil yapılması gereken sıkı bir kural olmalıdır. Akşam yemeklerine önem vererek kalori değerleri yüksek sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterin. Bu besinlerden kasıt kesinlikle abur cubur değildir bu besinler size sağlıklı kilo aldırmaz.
  • Organik ve kalori değerleri yüksek besinler tercih edin ve meyve – sebze tüketimine özen gösterin.
  • Sporu kesinlikle ikinci plana atmayın. Sağlıklı bir yaşam için spor yapmak çok önemlidir. Egzersizlerle aldığınız kiloları kalıcı hale getirebilirsiniz ve vücudunuzun alışmış olduğu kiloyu aştıktan sonra oluşacak sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Besin değerleri yüksek sıvı tüketmeyi tercih edin. Katı besinler yerine sıvı besinleri tüketmek daha kolaydır.
  • Kırmızı et, balık tüketimini artırın.
  • Protein bakımından zengin besinler tüketin. Yumurta, tavuk eti gibi ürünleri sık sık tercih etmelisiniz. Bu besinler kas sisteminize katkı sağlayacak, kilo almak için önemli bir unsur olacaktır.
  • Yemek sırasın su içmeyin ve yemekten sonra 2 bardak su için.

 

 

  • İştah kabartacak ürünleri tercih edin.
  • Sigara, alkolden kaçın ve stresten uzak durun.

 

Bu ve bunun gibi bir çok şey uygulayarak kilo almanıza yardımcı olabilirsiniz. Hızlı kilo almak genellikle başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Siz yavaş yavaş sağlıklı kilo alma yöntemini seçin. Ve bir diğer önemli tavsiyemizde kilo alırken sağlıksız şeyleri tercih etmeyin ve fast fooddan  uzak durun. Bu sağlıklı kilo almanın düşmanıdır, size zarar verir. Sağlıkla ve ideal kiloya ulaşmanızı dileriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.