Şam Fıstığının Faydaları

Gaziantep yöresinin vazgeçilmezlerinden biri olan şam fıstığı enerji veren çerezler arasında yer almaktadır. Zihnin ve bedenin kuvvetlenmesi adına oldukça ideal olan şam fıstığı aynı zaman da cinsel gücün artmasına da kaynaklık etmektedir. Şam fıstığı bağrısakların düzenli bir şekilde çalışmasına olanak tanımaktadır. Böbrek ağrılarının geri plana alınmasına kaynaklık eden şam fıstığı da kalp hastalıklarının da önlenmesine yardımcı olmaktadır. Eğer spor yaparlardansanız düzenli olarak şam fıstığı tüketebilirsiniz. Çünkü şam fıstığı vücudun gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Eğer hızlı bir iyileşme sürecine girmek isteyenlerdenseniz şam fıstığından yararlanabilirsiniz. Şam fıstığı göğsün yumuşmasına olanak tanımaktadır. Safra kesesi ağrılarının gidirilmesine imkan tanıyan şam fıstığı aynı zaman da glikoz emiliminin azalmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle de  kan şekerinin düşmesi de engellenmiş olur.

Şam fıstığının cinsel arzuları artırma ve kuvetlendirme etkisi bulunmaktadır. Eğer kroner kalp hastasıysanız düzenli olaral şam fıstığı tüketmeniz geremektedir. Şam fıstığı kısa zaman zarfı içinde akciğer iltihaplanmaların düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Azaları kuvvetlendimek ve güçlendirmek adına düezenli bir şekilde şam fıstığı tüketilmelidir. Bununla birlikte şam fıstığı günlük yağ ihtiyacının karşılanmasına olanak tanımaktadır. Günde 10-15 adet çam fıstığı tüketebilirsiniz. 100 gram şam fıstığı vitamin, protein ve fosfor ihtiyacının karşılanması adına oldukça idealdir. Şam fıstığında kolestrol bulunmamaktadır. Eğer düzenli olarak şam fıstığı tüketirseniz kolestrolü de azaltmış olursunuz.

Protein ve fosfor yönünden sığır etinden daha üstün olan antep fıstığı E, B ve C komplexince yönünden oldukça zengindir. Şeker hastalığınin iyileşmesi için biçilmiş bir kaftan olan şam fıstığı aynı zaman da cildin sağlıklı ve canlı görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Şam fıstığında 4.0 posa bulunmaktadır. Yani antep fıstığı buğday ve pirinçden posa miktarı yönünden daha üstündür. Nekahet dönemlerinde en büyük dostunuz olacak şam fıstığı bu dönemin rahat bir şekilde geçmesine yardımcı olmaktadır. Saymakla bitmeyecek kadar çok yararı bulunan antep fıstığı akciğer iltihabının da temizlenmesina yardımcı olmaktadır. Ağrıların hafiflemesine imkan tanıyan  şam fıstığı aynı zaman da göğsün yumuşamasına da yardımcı olmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.