Şarap Nelere İyi Gelir Faydaları Ve Zararları Nelerdir

Şarapla fayda kelimesinin pek ortak yönü yoktur aslında. Faydayı sağlayan üzümdür ya da üretildiği meyve her neyse odur. Şarap üzümün ve meyvelerin hakkını gasp etmiştir. Hak sahibine hakkını vermek gerekir düsturunca bizde hak sahibi meyvelere hakkını verelim. Sarhoşluk veren bir maddenin yararından bahsetmek zordur çünkü.

 

Üzüm, Böğürtlen Ve Eriğin faydaları

Üzümü ele alacak olursak, birkaç faydasına değinelim. Sağlam bir kalp, berrak bir cilt sağlar. Bunun yanında zekâ açar. Unutkanlığa, yorgunluğa, sinirleri yatıştırmaya birebirdir. En önemli özelliklerinden biride kan yapmasıdır. Ama esas kanser önleyiciliği için üzüm başımızın tacıdır. Böğürtlense tam enerji fırtınasıdır. Verdiği enerjiyle yaşlanma etkilerini azaltır. Diyet yapanların antioksidan aradıkları zamanda bir numaralı ihtiyaçlarıdır. Hafıza güçlendirici özelliğiyle de göz aydınlığımız olmaya adaydır. Ve erik. Pazarlarda yerini alması dört gözle beklenen meyvenin de fayda listesi oldukça kabarıktır. Kalp, karaciğer, böbrek ve romatizmalı hastalıklarda tüketilmesi büyük yarar sağlar.

 

Meyvelerin Şaraba Dönüşürken Kaybettikleri Şahsiyetleri

Sağlıklı beslenme konu alınırken sebze ve meyve hep öncelikli sıralardır. Alkolse sağlığımızı kaybetmememiz için gerekenler listesinde öncelikli sıralardadır. İki zıt kutup birleşerek aynı yöne bakması imkânsızdır. Aynı türden olmayan birimleri toplayıp, çıkaramadığımız gibi bu iki tarafı aynı kefeye koymak meyveye çok büyük haksızlıktır.

 

Zarar Denince Akla İlk Gelen Şarap Olacaktır

Tüm bilimsel çalışmalar gösterir ki, şarap zararlıdır. Her konuda bilimi örnek alan bazı kesimler ekonomik kaygılarla şarap konusunda bilimi hiç kaleye bile almamaktadır. Özellikle şarapta bulunan metil alkol öldürücü etkiye sahiptir.

 

 

Burada insan durup düşünür; yararlı bir şeyin içinde öldürücü maddenin ne işi var? İçinde az bir miktar olması önemli değildir. İçilen bir nevi zehirdir. Az olması yavaş yavaş ölüme götürmesi anlamına gelir. Şarabın zararlarını sayacak olursak; kalp yetmezliği, tansiyon yüksekliği, şeker hastalığı, beyin felci gibi çok önemli hastalıklara davetiye çıkardığı gibi kalpte ritim bozukluğu meydana getirerek kaşla göz arasında ölümlere yol açar. Topluma bakan yönü ise suç eğilimini artıracağından huzur ve güven ortamı kaybolmuş olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Oğuz dedi ki:

    yukarda bazı meyvelerin faydalarına değinilmiş ama ben başta şarap olmak üzere alkollü içeceklere bir nefret veya sitem seziyorum beni asıl düşündüren yazan kişi neden başlığın cevabını vermemiş şarabında faydaları var meyvenin ve zararlarıda var ikisindende azar azar tükkettiğin zaman en faydalısı olur ben burda açıkça belirtemeyeceğim yer yetmez malesef ama siz sadece 1-2 site ile sınırlı kalmayın ilgili kitaplara bakın araştırın o zaman kendiniz karar verin ne zararlı ne değil insanların sizi kendi baskın görüşlerine körü körüne bağlamasına izin vermeyin.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.