Sigarayı Bırakanlar Kilo Alır Mı?

Sigara o kadar çok bir şey ki aslında, siz bırakmak isteseniz bile sizin bırakmanıza izin vermiyor. O kadar yapışkan ve ayrılması zor bir maddedir. Aslında uyuşturucu ile aynı şey, sadece belki biraz daha kendisini uzak tutabiliyor. Sigaranın artık o kadar çok çeşidi var ki, insanlar sigarayı bırakacağım ama anında yapamayacağım için hafif sigara alayım diyor, sonrada hafif geldiği için arkadan arkaya iki tane içebiliyor.

 

Neden Sigara Bırakılmıyor? 

Sigara, siz isteseniz bile, siz sigaradan daha inatçı olmadığınız sürece, bırakmanız gerçekten çok zor bir madde, çünkü sigara içerisinde nikotin var. Nikotin, uyuşturucu gibi bir maddedir ve sigaraya karşı bağımlılık yapmasını sağlıyor, zaten bu yüzden yıllarca sigara içenler biranda bırakamıyor. Sigara içmeyi bazı insanlar, bir övgü olarak görebiliyor. Ben günde şu kadar içiyorum veya sigara için bu kadar para harcıyorum diye.

 

Sigara Nasıl Bırakılır? 

Bazı insanlar kilo almak istemedikleri için sigarayı bırakmazlar. Sigara bırakmak kilo aldırıyor ve öyle bir hızlı kilo alıyorsunuz ki, siz bile kendinize inanamaz hale geliyorsunuz. Sigara neden kilo aldırıyor diye soracak olursanız, çünkü sigaranın içerisinde bulunan maddelerden dolayı yediklerinizin tadını alamıyorsunuz ve tadını almak için daha fazla yiyorsunuz. Yani aslında sigara, faydalı olan şeyleri bile sizin için faydasız hale getiriyor, zaten kendisi yeteri kadar zararlı.

 

 

Sigara Bırakmanın Yolları 

Sigara bırakmak, aslında tamamen kişinin kendi psikolojisinde ve beyninde biten bir şeydir. Sigarayı bırakmak için, sigara ne kadar inatçı olup sizi bırakmamak için ikna etmeye çalışsada, siz daha fazla inatçı olup bırakacaksınız. Birçok sigara bırakma servisleri, sigara bırakmak için farklı ilaçlar ve benzeri şeyler üretiliyor fakat her şey sizin kafanızda bitiyor. Eğer bırakmak istiyorsanız, bırakıyorsunuz. İnat etmek çoğu zaman iyi değildir, fakat bu konuda siz ne kadar inatçı olursanız, o kadar iyi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.