Sivilce İzlerini Geçirmeye Yardımcı Maskeler (Güncel)

Sivilce birçok kişinin baş düşmanı haline gelmiştir. Genellikle ergenlik dönemlerinde çıkan sivilceler bu dönemde vücut çok fazla yağ depoladığı için sivilce oluşumu gözlenmektedir. Uzmanlar yetişkinlerde de sivilce çıkabileceğini belirtmektedir. Yetişkinler sivilce oluşumun nedenleri arasında sigara, alkol, uzun süre banyo etmemek, yağlı ve baharatlı gibi zararlı yiyeceklerden dolayı sivilce oluşmaktadır.

 

Uzmanlar sivilce izleri tedavisi için doğal yöntem önermektedir bu yöntemler sayesinde sivilcelerden kısa sürede kurtulabilecek.

 

Yoğurt

Yoğurt cilde oluşan kızarıklık ve tahrişi alarak cilde tazelik ve güzellik katar. Birçok kişinin önerdiği yoğurt günlük kullanımda cildi tertemiz eder. Bir avuç kadarıyla yoğurdu doğrudan yüzünüze sürün 15 dakika bekleme süresinden sonra cildi ılık su ile durulayın.

 

Portakal

Portakal, C vitamini bakımından zengin olduğu için cildi kısa sürede canlandıracak ve ölü hücreleri derinlemesine temizleyecek. Günlük olarak kullanıldığında cilde tazelik ve güzellik kazandırır. Bir adet taze portakalı sıkıp yoğurtla karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra cildi ılık su ile durulayın. Uzmanlar haftada 2 defa kullanılmasını önermektedir.

 

Limon

Limon, C vitamin bakımından oldukça zengin olduğu için cilde oluşan izleri derinlemesine temizler ve kısa sürede cildi tertemiz eder. Birçok kişi tarafından önerilen ve övgüyle bahsedilen bu maske günlük kullanımda sivilcelerden kurtulmanıza olanak sağlıyor. Taze sıkılmış limonu pamuğa damlatarak yüzünüze sürün. 10 dakika bekleme süresinden sonra cildi ılık su ile durulayın.

 

Tuzlu su

Sivilce oluşumunu ve sivilce izlerini tamamen yok eden tuzlu su uzmanlar tarafından şiddetle tavsiye ediliyor. Cildi derinlemesine temizler ve cilde tazelik, güzellik katar. Birçok kişi tarafından önerilen bu yöntem oldukça etkilidir. Sabah ve akşam yüzünüzü tuzlu su ile yıkayın. Günlük kullanımda gözle görülür etki gözlemlenir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.