Sivilce Maskeleri İle Sivilcelerden Kurtulun

Sivilceler hemen hemen herkesin başına gelen bir olay. Alnınızda, ensenizde, yüzünüzün belirli bölgelerinde sivilceler çıkıyor ise kurtulmak için birçok seçenek bulunmakta. Bitkisel çözümler ile sivilcelerden çok rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Sivilce maskeleri ile sivilcelerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Sivilcelerden kurtulmak için uygulayacağınız maskeleri düzenli olarak yapmanız gerekmekte. Böylelikle sivilce oluşumlarının önüne az da olsa geçmek ve oluşan sivilcelerin azalması, zayıflamasını sağlayarak yok edilmesinde sivilce maskelerinden faydalanabilirsiniz. Sivilcelerinden ve sonrasındaki lekelerden kurtulmak için maske tariflerimizi veriyorum.

 

Killi ve Limon Sivilce Maskesi

Yağlı ciltlerde sivilce oluşumu daha fazla olmakta kil yağın fazlasını almak, yağ üretimini dengelemek ve yüzümüzde bulunan gözenekleri temizlemek için idealdir. Kil düzenli olarak kullanıldığında içindeki mineraller sayesinde cilde pürüzsüz bir görünüm vermekte. Size vereceğim tarifte bulunan yumurta akınında gözenekleri derinlemesine temizlenmesinde etkili olacaktır. Siyah noktaları önlemesi, cilde doğal bir parlaklık vermesi ve sıkılaştırması gibi yararları bulunmaktadır.  Çay ağacı yağı sivilceleri önlemekten kepeğe kadar birçok cilt sorununda yararlanabileceğiniz doğal bir ürün.

Maske İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 yumurta akı
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı kil
  • 6-7 damla çay ağacı yağı

 

Maskenin Uygulaması

Bir kaseye limon suyu ve yumurta akını koyup karıştırın. Bu karışıma azar azar kili ekleyin. En son olarak çay ağacı yağını ilave edin. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika kadar bekletin. Ilık su ile maskeyi temizleyin. Yüzünüz kuruduktan sonra nemlendirici sürün.

 

Aspirinli Sivilce Maskesi

Bu tarifimizde sadece aspirin ve jojoba yağı bulunmakta. Jojoba yağı, antialerjen özelliği taşımakta ve cilt aknelerinin yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Yaşlanma belirtisi olan kırışlarında azalmasına faydalı bir yağdır.  Cildi nemlendirmenin yanında sivilceli, yorgun ve yıpranmış ciltlerin düzelmesindeki etkisi büyüktür. Cildimize esneklik verir.

Maske İçin Gerekli Malzemeler

  • 4 tane aspirin
  • Jojoba yağı

 

Maskenin Uygulaması

Yarım çay kaşığı jojoba yağını bir çay kaşığı su ile karıştırın. 4 tane aspirini ılık su ile ezin. İki karışımı da birleştirin. Elde etmiş olduğunuz karışım saf ve kıvamlı bir karışım olacaktır. Bu elde etmiş olduğunuz maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletin. Ilık su ile temizleyin. Bu sivilce maskesini uzun süreli olarak kullandığınızda faydalarını göreceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.