Sivilce Tedavisinde Kesin İşe Yarayan Yöntem!

Sivilce tedavisinde  akne ilaçları veya bitkisel tedavi olarak 2 çeşit yöntem vardır;

İlaç Akne ilaçları tablet ve krem şeklindedir. Kremi her gece maske şeklinde kullanılmaktadır. Tablet uzun süre ve fazla kullanımı karaciğer ‘de sorun yaratabilmektedir. Günümüz ’de doktorların ağırlıklı olarak, tablet yazmakta olması ile birlikte faydasının yanında fazlaca yan etkisi
bulunmaktadır. Eczanelerden temizleme tonik yapmalarını isteyiniz. Asitli içecekler, yağlı yiyecekler ‘den kızartmalardan ve tuzlu çerezlerden uzak durulması önerilir. İçinde çinko ve c vitamini bulunan yiyeceklerin alınması tavsiye edilir. Sivilceler ciltte yavaş yavaş tepki verirler ilaçlarınız doğru ve düzenli kullanıldığı takdirde iyi sonuç verir.

Bol bol spor yapın terleme yol ile gözeneklerdeki toksinleri atabilirsiniz mutlaka terlemeden sonra duş yapınız. Duş yapmak veya yüzünüzü yıkamak cildinizdeki fazla yağı atmanızda yardımcı olur. Günde 3-4 kere yıkanabilir daha fazlası zarar verebilmektedir. Bol bol su için ve makyaj yaptığınız zaman günün sonunda mutlaka temizleyin. Yastık kılıflarını 2 günde bir değiştiriniz nemlendirici kullanmaya özen gösteriniz. Sert bir sabun kullanmak sivilcelere oluşumunu arttırır.

Bitkisel tedavide ise cildinize limon, sirke, bıldırcın yumurtası gibi yüzünüze günde 3 defa maske yapabilirsiniz. Bu bitkisel tedavinin hiç bir yan etkisi bulunmayıp tamamen doğal ve faydalıdır. Eczaneler ’de akne sabunlarını kullanıp faydasını görülmektedir. Limon ile sivilcelere antibiyotik görevi görmektedir. Havuç, salata, meyve çeşitleri, ıspanak ve üzüm suyu şeklinde kullanılmaktadır. Antioksidan yiyecekleri tüketebilirsiniz. Her sabah bal maskesini kullanılabilir.

Yüzünüzü sürekli temiz tutup, yediklerinize dikkat ederseniz ve tedavinizi düzgün şekilde uygulanırsa kısa bir sürede sivilcelerin kuruduğu görülür. Kükürt sabunu ile yüzünüzü yıkarken ve banyo yaparken kullanılabilmektedir. Kükürt sabununun hiçbir yan etkisi bulunmayıp tamamen doğaldır. Kükürt sabunu günde 4-5 defa kullanılabilir. Sivilceler için özel sabunlar bulunmaktadır.

Bitkisel tedavi ‘de doğal olduğundan ve hiç bir yan etkisi bulunmadığı faydası gözle görülebilmektedir. Ciltte sivilce tedavisi kesin çözüm bitkisel tedavi yöntemidir. İyi bir bakım ile sivilceler ‘den kurtulmak mümkündür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.