Sodanın Faydaları

Bizler, sürekli olarak maden suyu içeriz veya diğer bir adıyla soda. Eskiden sadece sade maden suları varken, artık şimdi meyveli sodalar ve benzeri farklı soda çeşitleri çıktı. Yetişkinler açısından sodanın nasıl olduğu önemli değil, fakat çocuklar normal sodayı içmekte zorlanıyorlardı, bu yüzden şimdi artık rahatlıkla meyveli sodaları içebiliyorlar. Birçok farklı markalar çıkarılmıştır.

 

Soda Gerçekten Faydalı mı? 

Maden suyu ya da soda, bizim için faydalı bir içecek türüdür ve öncelikle ilk başta gelen özellik ise, midemizi rahatlatmasıdır. Herhangi bir mide rahatsızlığında ve özellikle gaz sıkışmaları olan kişiler, soda ile rahatlamaya çalışırlar. Maden suyunu iki ayrı madde olarak görmemiz lazım, bir maden suyu olarak ve ikinsici soda olarak. Bu yüzden, midemizi rahatlatan kısmı sodadır ve sodanın maalesef bundan başka özelliği yoktur, fakat maden suyu, doğal kaynak suyudur ve doğal bir mineral deposudur.

 

Maden Suyunun Günlük Limiti 

Açık konuşmak gerekirse, suyun hiçbir zaman günlük limiti yoktur, yani günde şu kadar içilmesi gerekiyor veya bu kadar içilmesi gerekiyor diye fakat en az üç litre içilmesi gerekiyor deniliyor. Maden suyunu ne kadar içmemiz gerekiyor diye soracak olursanız, maden suları biliyorsunuz ki marketlerde şişelerde satılıyor. Aslında sabah, öğle ve akşam olacak şekilde, ilaç gibi üç defa içebilirsiniz. Elbette daha fazla içenlerde oluyor fakat üç defa yeterli olabilir.

 

 

Neden Maden Suyu? 

Çevremizdeki birçok içecek türleri varken, neden maden suyu diye sorabiliriz. Canımız tatlı içecekler isterse diye kendimizi sorgulayabiliriz. Maden suyunda da asit var, neden faydalı diye sorabilirsiniz. Herkesin sorusu kendine doğrudur, çünkü maden suyunda asit var, sade ve doğal bir tada sahip ama görünüş olarak başka bir şey göremiyorsunuz ama maden suyu, doğal bir mineral kaynağıdır ve katkı maddesi olmamaktadır. Bunun yanında, asit bir içecek olduğu doğru, fakat diğerleri gibi kafein ve katkı maddelerin olmaması, maden suyunu en sağlıklı içecek haline getiriyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.