Takıntı Tedavisi

İlk başta fazla büyük sorun olmayan, fakat psikolojik olarak büyük sorunlara yol açabilecek ve bir tür sağlık sorunu olarak kabul edilir bir hastalık takıntıdır. Takıntılar başlayınca, bazen peşinizi bırakmaz. Fiziksel bir sağlık sorunundan ziyade, psikolojik bir sorundur. Bazı insanlar gerçekten çok fazla şeyi takabilirler ve taktıkça takarlar ve kurtulamazlar. O kadar zor bir sorun ki, bazen psikolog bile fayda etmeyebiliyor.

 

Takıntılardan Kurtulmak Mümkün Mü? 

Takıntılardan kurtulmak mümkün mü diye bir psikoloğa veya doktorunuza sorabilirsiniz. Siz istediğiniz sürece mümkündür diye size cevap verebilirler, çünkü bu hastalık ne ilaç ile tedavi edilebilecek bir şey, nede başka türlü, çünkü psikolojik ve insanın kendi içinde olan bir rahatsızlıktır. Öyle takıntılı insanlar oluyor ki, gerçekten inanamazsınız. Takıntılar kötü oldukça, inat haline gelir ve kurtulması mümkün olan bir şey, neredeyse imkansız bir hale gelebiliyor.

 

Nasıl Takıntılar Var? 

Herkesin kendine göre bir takıntısı olabilir. Bu hem maddi hemde manevi olabilir ama maddi takıntılar çok kötüdür, çünkü sadece kendinize değil, çevrenize de zarar verebilirsiniz. Manevi bir takıntı olunca, siz dışarıya yansıtmadığınız sürece, sadece kendinize zarar verirsiniz. Takıntı hastalığı zarar verebilecek bir duruma gelebiliyor. Kolaylıkla kurtulabileceğiniz bir şeyden, tedavi görmezseniz gitgide zorlaşabiliyor. Bu bir gerçektir ve kanıtlanmıştır. Belki fark etmezsiniz ama çevrenizde birçok takıntılı insanlar vardır.

 

 

Takıntının Türleri 

Takıntı hiç ummadığınız zamada başlar. Hatta takıntısı olanlar bile, takıntılı olduklarını ilk başta anlamazlar. Bazen çevresinde iyi bir arkadaşı varsa veya ailesinden birileri, o kişiye gerçekten değer veriyorsa, uyarabilir, ama yoksa, takıntınızın olduğunu gerçekten çok zor anlayabilirsiniz. Bazen bir konu üzerinde durursunuz ve uzun bir süre durduğunuz için, kendi kendinize çok sonra şunu diyebilirsiniz, ben bunu neden bu kadar çok taktım. Takıntının türlerini saymak ile bitmez, çünkü herkesin kendine göre bir takıntısı vardır ve hesaplayamazsınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.