Turp Yemek Sağlık Getirir! Turpun Faydaları

Turp, sağlık açısından gerçekten çok faydalı bir sebze türüdür. Turbun bütün her şeyi aslında yenilebiliyor. Turbun farklı türleri vardır, bazıları beyaz, bazıları ise kırmızı olmaktadır. Her yerde bulabilirsiniz ve turplarla birçok yemek türü yapabilirsiniz. Kırmızı turplar yuvarlak olup küçüktür ve beyaz turplar ise, uzundur, üzerinde kökü vardır ve iki türde kabukludur. Turpun birçok yenilme şekli vardır, hatta doktorlar da turpu fazlasıyla tavsiye etmektedir.

 

Turpun Faydaları

 

İki çeşit turp bulunur, biri beyaz ve diğer ise kırmızı ve turbun en büyük avantajı, turpta bulunan her şeyi yiyebilmeniz. Turbun gövdesinden, tutun ki yaprakları ve köküne kadar her şeyi yiyebilirsiniz. Turp kesinlikle çok faydalı bir şeydir ve turptan yapılan bütün yemeklerde ayrıca çok faydalıdır. Turpta C vitamini, kükürt ve iyot bulabilirsiniz. Bunlar bir insan bünyesi için gerçekten çok önemli birkaç madde olmaktadır. Ayrıca bunun yanında B1 ve B2 gibi minerallerde bolca içermektedir.

 

Turp Yemekleri 

Turp, aslında en fazla uzak doğuda çok tüketiliyor. Turp öyle bir sebzedir ki her şeye tat verebiliyor aslında. Öyle bir sebzedir ki katı olarak yiyebilirsiniz veya rendelenmiş şekildede yiyebilirsiniz. Üzerine biraz tuz ve limon döktüğünüz zaman, çerez gibi yeniliyor aslında. Bu yüzden bütün mutfaklarda turbun olması çok önemli. Turp sağlık açısından en önemli bir sebze türü.

 

 

Japonya’da Turp Nasıl Yenir 

Her yerinde kendine göre turpu kullanma şekli vardır. Kimi turp yemekleri yapar, kimi turptan farklı soslar hazırlar, kimi turbu rendelenmiş şekilde, hatta balık yemeklerinin yanında yiyebiliyor. Japonya’da da turp genel olarak sos niyetini kullanılır veya sulu yemekler içerisine dilimlenmiş turp koyup soya sos veya benzeri soslarla yiyebiliyorlar. Japonya’da çok fazla turp bulunmaktadır ve o kadar sağlam turplar ki, neredeyse çürük bir turp görmeniz imkansız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.