Yüzde Kaşınma Ve Karıncalanma Belirtileri

Yüzde olan kaşıntıların belirtileri: Sürekli yüze dokunma hissi, sık sık olarak yüzü ovuşturmak, kızarıklık, döküntü, suratın şişmesi. Yüzde olan karıncalanma belirtileri: Yüzün bir yarısında daha önceki vakitlerde olmayan yeni bir uyuşma hissi, uyuşmanın başlamasıyla birlikte yüzde olan çok güçlü ağrı ve yüzde uyuşma, haftalar boyunca süren uyuşmalar. Ayrıca karıncalanma olan kişi şeker hastası ise bu hastalarda meydana çıkan, geçmek bilmeyen uyuşma ve yanma hissi.

 

Yüzde Kaşıntı Olmasının Sebebi Nedir?

Birçok değişik sebepler yüzünden meydana gelen yüzde kaşıntı bireyi oldukça rahatsız eden bir olaydır. Şiddeti arttıkça bu kaşıntılar kişiyi uykusuz bırakabilir, gerginliğe sokabilir ve depresyona neden olabilir. Bazen döküntülü olarak görülmekte ve önemli sorunları işaret etmektedir. Bu yüz kaşıntısının sebepleriyle alakalı bilgiler sunan uzmanların bu konuyla alakalı olabilecek pek çok sebep olduğunu açıkladılar. Bu yüz kaşıntıları bazen bir rahatsızlıktan dolayı meydana gelir bazen de psikolojik nedenlerle alakalı olabilir. Psikolojik sebepler, yıkanmamış yüz, kuru cilt, alerjiler, kaşıntıyla beraber döküntüler gibi nedenlere bağlı olarak yüzde kaşıntı meydana gelir.

 

Yüzde Karıncalanma Niçin Olmaktadır?

Yüzde gerçekleşen karıncalanma olayı pek çok denk gelen bir belirti değildir. Karıncalanma olayı duysal sinirlerin hasar görmesi ile ya da çok kez uyarılması sonucunda meydana gelmektedir. Bu karıncalanmalarda bilhassa yüz duyusunu veren sinirle alakalı sorunları düşünmek gerekmektedir. Yüze hisleri sinirler neticesinde hissetmekteyiz. Bu sinir ile ilgili sorunlarda çoğunlukla yüzde karıncalanma meydana gelmektedir. Bu olay çoğunlukla şeker hastalarında meydana gelmektedir. Bu karıncalanma olayı dikkate alınmalıdır. Uzun bir vakit bu karıncalanma devam ettiyse ve hala devam etmekteyse kesinlikle bir uzman doktora başvurulmalıdır.

 

 

Yüzde Kaşınma veya Karıncalanma Olan Birey Ne Zaman Nöroloğa Başvurmalıdır?

Herkesin başına yüzde kaşınma ile karıncalanma olayı gelmektedir. Fakat bu olay en fazla birkaç gün sürer ve bu süre içinde kendiliğinden geçer. Eğer 5 günden fazla yüzde kaşınma ve yüzde karıncalanma problemi devam etmekteyse doktora gitmelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Chınara dedi ki:

  merhaba,rahatsız etdıyım ıcın uzr dılerım. benım yuzumde bır yuz temızleme jelınden alerjı oldu yuzum doktora gıtdım alerjık dermatıt dedı. o zaman yuzum.cok kasınıyodu ve kurumuwdu.. hemde kucuk sıvılceler oluwmuwdu.. sonra tedavıden sonra gıttı bu sorunlar.. amma wımdı yuzume pudra bıle vuramıyorum cok kawınıyo ve sıvılceler cıkmaya bawlıyo.. acaba tedavısı varmı bunun(((bıkdım artık alerjıden(((yanıtlarsanız sevınırım

 2. fundaseller dedi ki:

  Iyi aksamlar. Hocam. Yuzumde. Sag tarafinda. Cok tatli. Kasinti ve burnum. Cok. Kasiniyor. Napmam lazim tsklerimle

 3. zafer maya dedi ki:

  Hocam, şikayetim; yaklaşık on senedir yüzümde ve boyun bölgesi deride yanma batma ve karıncalanma hissi vardır. Yanlız son bir senedir, şiddeti artmış durumdadır. Nörolojiden boyun görüntüleme sonucuyla bir şeyin yok dediler. Cildiye doktoru bu şikayet bu bölümle alakalı değil dedi. Bu rahatsızlığım: sıcaklık, nem kir uykusuzluk ile doğru orantılı artmaktadır. Kışın azalmakta yazın artmaktadır. Adaptasyon sorunu yaşıyorum. Sosyal hayatım kâbus durumda. Lütfen, bilgi yada yönlendirme yaparmısınız. Teşekkürederim

 4. Tuba dedi ki:

  yaklaşık 5 aydır yüz kizarikligi ve yanma var ama arada oluyordu şimdi sıklaştı ve uyuşma şişlik oluyo kizarlik gün içinde geçiyor ama akşam vakitleri gene aynı ama uyuşma karıncalanma devam ediyor cildiyeye gitmiştim krem verdi o zaman uyuşma yoktu şimdi hem yanma hem burun ucumda morarma oluyo ve o gün yüzüm aşırı uyuşukluk oluyo ne yapmam ve hangi bölüme gitmem gerek

 5. a.mehdi öz-almanya dedi ki:

  müjde hoca Ahmet yesvi hacı bektaşı veli atası”HZ.ALİ.R.A.OĞLU”MUHAM MET HANEFİ*EL-KEBİR”TÜRBESİ”Balcada Bayburtta
  NOT:manevi iklim.!!!,Altaernatif olarak”hastalık ve huy kesen olarak bilinir.!!!!!!

 6. a.mehdi öz-almanya dedi ki:

  a.mehdi öz,türbenin karşısında “maden suyu var 20 derde deva.ééé.!!!!

 7. Selda dedi ki:

  Mrb benim yüzüm yaklasık 11 yıldır kıpkırmızı doktora gittim cildiye krem verdi fakat yine yüzümde yanma ve kızarıklık devam etti.daha sonra tekrar hastaneye gittim karaciğerde yağlanma olabilir dedi ilaç yazdı fakat yine düzelmedi.yüzüm 11 yıldır kıpkırmızı ve asla fondeten sürmeden dışarıya çıkamıyorum.yüzümde 11 yıldır kıpkırmızı ve vucudum üşürken bile aşırı derecede yanma varlütfen bana yardımcı olun fondetensiz dışarıya çıkamıyorum ve bu durumdan dolayı psikolajim alt üst oldu özgüvenimi kaybettim.

  1. yardımsever dedi ki:

   selda merhaba, sende Rozasea olabilir mi? İyi bir cilt doktoru buna kolayca teşhis edebilir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.