Yüzdeki ve Ciltteki Sivilce İzleri İçin Maske

Sivilceler, ergenlik dönemine geçiş ile birlikte yüzde ve çeşitli bölgelerde bulunabilmektedir. Bazı sivilceler büyük olması sebebiyle ise görünüş açısından kötü bir görüntü ortaya çıkarıp psikolojik olarak kişinin etkilenmesine sebep olabilmektedir.

 

Sivilce İzlerinin Oluşmasının Sebepleri Nelerdir?

Öncelikle sivilce izlerinizin oluşmaması için bazı durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle hiçbir şekilde ellememeniz ve sıkmamanız gerekmektedir. Sivilceyi sıkmak sivilcenizin dağılmasına ve başka yerlerinizde de çıkmasına sebep olacaktır. Bölgeye yapılan elle temas, mikropların yayılmasına sebeptir. Ayrıca cildinizin zedelenmesine sebep olduğu için leke olması muhtemeldir.

Kullanacağınız kozmetik malzemelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Cildinizi kapatacak, nefes almasını engelleyecek, cildinizle uyumsuz ve zarar verecek ürünlerden kaçınmanız gerekmektedir. Daha çok su bazlı malzemeleri seçmeniz ise edilen tavsiyeler arasındadır.  Tabi bunun yanı sıra beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Su tüketiminiz bu açıdan çok önemlidir.

Temizlik ise oldukça önem taşımaktadır Ellerimizle her şeyi elleyip her yere dokunmaktayız. Bu sebeple çeşitli mikroplar ellerimizde bulunmaktadır. El temizliği ve yanında diğer tüm bakım ve temizlikler önem taşır.

 

Yüzdeki ve Ciltteki Sivilce İzleri İçin Maske Tarifleri

  • Gül suyu bu konuda çok önemli bir üründür. Cildi temizlemek ve arındırmak için gereken önemli bir bitkidir. Bir yemek kaşığı gül suyu ve bir yemek kaşığı balı karıştırarak maskenizi hazırlayın. Cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Daha sonrasında ılık suyla yıkayıp yüzünüzü temizleyin.
  • Bir çorba kaşığı limon suyu ve iki çorba kaşığı balı bir kaba koyun. Ve kaynatılması için ocakta pişirin. Sürülebilecek kıvama gelince cildinize sürün. 15 Dakika bekletip cildinizi temizleyin. 10 Gün boyunca bu uygulamayı yapabilirsiniz. Sonucunda sivilcelerinizin kuruduğunu göreceksiniz.
  • Bir tatlı kaşığı miktarında limon suyu, bir çay kaşığı kil ve bir çay kaşığı aspirin tozunu bir kaba koyun ve karıştırın. Bu karışımı sivilcenizin bulunduğu bölgeye sürün. Maske sivilceli bölgenizde kurumaya başlayacaktır. 10 dakika bekletin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Haftada bir defa uygulanabilir.
  • Bir tatlı kaşığı badem yağı ve baklayı kullanarak yapacağınız tarif lekelerin giderilmesi için uygun bir işlemdir. Az miktarda bakla içini kaynatarak yumuşatın ve robotta ezilmesini sağlayın. Ve içine badem yağı ekleyin. Hazırladığınız karışımı haftada bir kez sivilce lekelerinin üzerine sürün ve 20 dakika bekletin. Daha sonrasında cildinizi temizleyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.