Zayıflamaya Yardımcı Bitkisel Çaylar

Zayıflamak çağımızın en trend kelimelerinden birisidir. Ülkemizde sıklıkla rastlanan obezite problemi insanların yaşamlarını tehdit etmekle beraber yaşamın güzelliğini görmeyi engeller. Zayıflamak için çaba harcamanız gerekir. Diyetisyen eşliğinde zayıflamanız sizin yararınıza olacaktır. Zayıflarken yediğiniz her şeye dikkat etmenizin gerektiği gibi içtiğiniz çaylarda bir o kadar önem taşımaktır. Kilo kaybederken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise kilo mu kas mı kaybettiğimizdir. Bunu daha düzenli yapmanız için bir uzmandan yardım alarak  onun verdiği liste eşiliğinde önerdiği bitki kürleri ve çayları ile bu işi daha hızlı hale getirebilirsiniz. İradenize sahip çıkarak daha sağlıklı bireyler olmanız için vücudunuzun normal kabul ettiği kiloya ulaşmak sizin elinizdedir. Fazla kilolar size bir çok sağlık problemini de beraberinde getirir. Bunlardan en tehlikelisi kalp, diyabettir. Aynı zamanda fazla kilo sizi psikolojik olarak da etkileyebilir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için çok geç olmadan tedavi yöntemlerine gitmeniz sizin yararınıza olacaktır. Gerekli mercilerden yardım alarak başladığınız bu işe ek olarak bitki çayları ilave edebilirsiniz. Bunlardan bazıları şunlardır;

 

Yeşil Çay: Bir kaşık yeşil çaya yeterli seviyede su ilave ederek 3-5 dakika demleyin. Yağ yakıcı özelliği vardır.

 

Isırgan Otu Çayı:  Bir kaşık ısırgan ile bir bardak suyu kaynatın ve tüketin . Vücudunuzda oluşan fazla suyun atılmasını sağlayarak size yardımcı olacaktır. Ek bilgi olarak ısırgan otu saçlarınız içinde faydalı bir bitkidir.

 

Kekik Çayı: Acı bir tada sahip olan kekik çayı yağ yakmanızı sağlar ve kan dolaşımını hızlandırır. Bir miktar kekiğin üzerine bir bardak sıcak su ilave ederek demlenmesini bekleyin ve tüketin. Ek bilgi olarak  kekik suyunun adet söktürücü özelliği vardır.

 

Civan Perçemi Çayı: Sindirim sisteminiz etkileyerek hızlı çalışmasını sağlar ve yağ kaybetmenize yarar sağlar. Bir miktar civan perçemi otunu bir bardak sıcak suyu dökün ve demleyin. Regl döneminizi düzenli olmasına yarar sağlar.

 

Mate Çayı: Bağışık sisteminizin düzenli çalışmasını sağlayarak kilo verme konusunda size yardımcı olur. Bir bardak sıcak su ile 2 tatlı kaşığı mate bitkisini karıştırıp demlenmesini bekledikten sonra tüketin.

 

Kiraz Sapı Çayı: Vücudunuzda oluşan ödemin atılmasına yardımcı olur. Bir miktar kiraz sapı kaynar su ile 10 dakika demlenir ve tüketilir. Aç karnına tüketmeniz sizin yararınıza olacaktır.

 

Limon Çayı: Bir bardak sıcak su ile bir miktar limon otu 5 dakika demlenerek yapaıla bu çay, yağ yakılmasına yardımcı olarak kilo vermenizi kolaylaştırır, bağışıklık sisteminiz güçlendirir.

 

Zayıflamak için bu tür çayları tüketebilirsiniz. Kilo vermeye başladığınız da fark edeceksiniz ki bir çok sağlık problemi de kilolarınız ile beraber ortadan kalkacak ve daha sağlıklı bireyler olacaksınız.

Tabiat ailesi olarak sağlıklı günler dileriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sultan dedi ki:

    5 kilo fazlam var iştahımı azaltamıyorum. düşük tansiyon problemim var. iştah azaltacak bitkiler nelerdir

    1. Sağlık Destek dedi ki:

      Sultan Hanım, bu konuyla ilgili öncelikle bir diyetisyen tavsiyesi alınmalıdır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.